شماره شبا تهران شارژ

عرضه بیمه‌‌نامه منابع‌انسانی از سال آینده

شرکت‌های بیمه به‌منظور مدیریت ریسک در بخش منابع انسانی، در سال ۱۴۰۰ بیمه‌نامه منابع ‌انسانی را به بازار عرضه خواهند کرد.
99/11/01 چهارشنبه 08:53
کد خبر: 268754

به گزارش بنکر (Bankerرئیس‌کل بیمه مرکزی،  در هفتمین همایش مدیریت ریسک و بیمه با رویکرد منابع‌انسانی،  ضمن بیان این مطلب،  خاطرنشان‌ کرد: با توجه به شعار بیمه مرکزی «هر سال،  هر شرکت یک محصول بیمه‌ای» و برگزاری این همایش با رویکرد منابع‌انسانی،  امید است شرکت‌های بیمه با بهره‌مندی از افراد متخصص،  کارشناسان و نیز تحلیلگران بخش منابع‌انسانی در سال آینده یک محصول پربازده و سودآور را در این عرصه طراحی و به بازار عرضه کنند.

غلامرضا سلیمانی، ریسک منابع‌انسانی را موضوعی بسیار مهم و پیچیده دانست و تصریح‌کرد: اکنون مهم‌ترین مساله در سطح جهان بحث منابع‌انسانی است چرا که موضوعی پر از ابهام،  حادثه و نااطمینانی است.

وی با بیان اینکه با آغاز موج چهارم انقلاب صنعتی مساله رشد مغزافزارها مطرح شده است،  گفت: در این دوره مساله انسان‌ها،  هوشمندسازی،  خلاقیت و کارآفرینی محوریت قرار گرفته است.

رئیس‌کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه مرکز ثقل و محور اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان،  منابع‌انسانی است،  اظهار کرد: منابع‌انسانی دارایی‌های نامشهودی است که ارزش و ریسک‌پذیری بسیار پیچیده و بالایی دارد.

سلیمانی یکی از وظایف اصلی مدیران را مدیریت دارایی آن شرکت برشمرد و تاکید کرد: دارایی اصلی هر شرکتی منابع‌انسانی آن است که با مدیریت در یک ارتباط ساختاری،  سازمانی و منسجم بسترهای دستیابی به اهداف فراهم می‌شود. سلیمانی با بیان اینکه شناسایی و کاهش ریسک در بخش منابع‌انسانی گام نخست برای ارائه محصول بیمه‌ای در این زمینه است،  تصریح‌ کرد: امید است شرکت‌های بیمه با برگزاری پنل‌های تخصصی و استفاده از اتاق‌های فکر با حضور کارشناسان بتوانند یک محصول تجاری در این عرصه ارائه دهند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار