شماره شبا تهران شارژ

طلا با کاهش ۴ درصدی کار خود را تمام کرد

قیمت طلا روز گذشته (جمعه) هر چند رشد اندکی را شاهد بود اما به دنبال رشد بازدهی اوراق خزانه داری امریکا این هفته را با کاهش ۴ درصدی به پایان برد که نخستین کاهش هفتگی از اوایل ماه ژوئن تاکنون بود.

به گزارش بنکر (Bankerقیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۱۶ درصد افزایش به ۱۹۳۳ دلار و ۹۵ سنت رسید. در این هفته طلا شاهد کاهش حدودا ۴ درصدی بود که بیشترین افت هفتگی از اوایل ماه مارس به شمار می‌رود. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۱۹۳۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

ادوارد میر تحلیلگر بازار طلا در موسسه کپیتال مارکتس در این باره گفت: به دلیل بالا رفتن بازدهی اوراق خزانه داری امریکا که سبب خروج بخشی از سرمایه‌ها از بازار طلا شده، قیمت فلز زرد تحت فشار قرار گرفته است.
پس از آنکه خزانه داری امریکا میزان زیادی از اوراق قرضه را روانه بازار کرد، بازدهی شاخص اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت امریکا افزایش داشت و سبب ترمیم بخشی از افت ارزش اخیر دلار شد.

بالا رفتن بازدهی اوراق قرضه هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا را افزایش می‌دهد. رشد اندک قیمت طلا در معاملات روز جمعه پس از اعلام آمارهای اقتصادی پایین تر از حد انتظار در چین اتفاق افتاد.

بازارها همچنان از نزدیک بن بست ایجاد شده در واشنگتن بر سر یک بسته محرک مالی و مذاکرات تجاری بین امریکا و چین را دنبال می‌کنند.

تحلیلگران استاندار چارترد در یادداشتی نوشتند: با توجه به ضعف ارزش دلار و حجم بالای اقدامات محرک مالی و در حالی که انتظار می‌رود نرخ بهره همچنان در حد صفر یا منفی باقی بماند، روند افزایش بلند مدت قیمت طلا همچنان به قوت خود باقی است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار