شماره شبا تهران شارژ

طلا چقدر کاهش خواهد یافت؟

قیمت طلا که از صبح امروز دچار افت نسبی شده بود از چند ساعت گذشته شروع به یک سقوط عمیق کرده و به شکل بسیار قابل توجهی کاهش قیمت را تجربه کرد.

به گزارش بنکر (Bankerاین ریزش قیمت طلا بر اثر بالا رفتن دوباره شاخص دلار اتفاق افتاد. طی این چند روز و با وجود شرایط مناسب برای افزایش قیمت طلا، بالا رفتن ارزش شاخص دلار باعث فشار بر روی طلا و پایین نگه داشتن قیمت آن شده بود.

این فشار امروز بیشتر از گذشته شده باعث سقوط بیش از یک درصدی بازار طلا شد. هم اکنون هر انس طلا در بازار جهانی 1885 دلار می باشد که سقوطی 22 دلاری را تجربه کرده است.

همچنین با وجود افزایش ارزش دلار بازار سهام نیز دچار افت شده و انتظار می رود که ریزش های بیشتری را از خود نشان دهد. هرچند باید توجه داشت که برخی از سهام ها نیز از این قائده مستثنی بودند.

در این بین افزایش آمار مبتلایان به بیماری ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا، اروپا و دیگر نقاط جهان باعث شده تا شرایط شکل بسیار پیچیده تری به خود بگیرد.

اروپا بخشی از تجارت خود را به دلیل شرایط جدید محدود کرده و در عین حال تمام تصورات درباره بسته محرک مالی جدید در ایالات متحده نیز از بین رفته است.

همه این موارد به اضافه قدرت گرفتن دلار ایالات متحده باعث شد تا قیمت طلا و در کنار آن دیگر فلزات گرانبها مانند نقره کاهش قابل توجهی از خود نشان داده و به مرز های بسیار پایینی بازگردند.

منبع: Kitco/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار