طلا پس از هربار سقوط بالا می رود

طی روز های گذشته بار ها دیده و شنیده اید که قیمت طلا تا حد های زیادی کاهش یافته و یا حتی سقوط کرده است اما پس از چند ساعت و یا یک روز دوباره افزایش یافته است. دلیل آن چیست؟

به گزارش بنکر (Banker)، تغییرات قیمت طلا به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که همه آن ها در بالا و پایین رفتن قیمت طلا تاثیر دارند. این عوامل می تواند شامل قیمت دلار، ارزش سهام، وضعیت اقتصادی، وضعیت تولید و اشتغال و... باشد.

یکی از مهم ترین دلایل تغییرات در قیمت طلا تقاضا می باشد. تقاضا هم می تواند ناشی از شرایط اقتصادی و دلایل منطقی بوده و هم می تواند ناشی از احساسات ناگهانی و هیجانی باشد.

تغییرات در تقاضا یکی از چیز هایی است که بیشترین تاثیر را بر روی قیمت طلا می گذارد. در این روز ها که طلا دچار نوسانات و ریزش های زیاد شده است آن چیزی که طلا را بالا نگه داشته تقاضا می باشد.

هر بار که قیمت طلا تا حد مشخصی کاهش می یابد تقاضا افزایش می یابد. چرا که سرمایه گذاران تمایل دارند تا در پایین ترین قیمت خرید کنند تا بیشترین سود را کسب کنند.

البته باید این را در نظر گرفت که این موضوع احتمال کاهش قیمت طلا را از بین نمی برد و همچنان ممکن است قیمت طلا تا 1900 دلار نیز کاهش یابد اما آن را بسیار سخت تر می سازد.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار