طلا پس از سقوط شدید، صعودی شد

صبح امروز همراه با باز شدن بازار های اروپا قیمت طلا یک سقوط شدید را تجربه کرد اما در ادامه جهت حرکت طلا معکوس شده و صعودی شد.

به گزارش بنکر (Bankerهم اکنون قیمت هر انس طلا 1769 دلار می باشد که نسبت به صبح امروز بهبود یافته است. با این حال همچنان نسبت به روز گذشته 5 دلار کاهش یافته است.

مهم ترین عامل کاهش قیمت طلا از روز گذشته افزایش ارزش شاخص دلار و علاقه سرمایه گذاران به نگهداری از پول نقد بود که باعث افزایش فروش کالا های وابسته به دلار مانند طلا شد.

عاملی که باعث افزایش شاخص دلار شد افزایش بازده اوراق 10 ساله خزانه داری بود که در روز های گذشته به طور نسبی تثبیت شده بود.

مهم ترین رویدادی که می تواند بر روی قیمت طلا در ادامه روز تاثیر بگذارد جلسه سیاست های پولی فدرال رزرو و کنفرانس خبری جروم پاول می باشد.

تحلیلگران انتظار دارند که فدرال رزرو هیچ تغییری در سیاست های پولی خود ایجاد نکرده و همچنان نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه دارد.

از طرف دیگر با افزایش انتظارات تورمی انتظار می رود که بانک فدرال ایالات متحده برخی از سیاست های جدید را در پیش بگیرد و از این جهت نگاه ها به کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول خواهد بود.

همه این موارد می تواند باعث بهبود ارزش دلار و فروش بیشتر طلا توسط سرمایه گذاران شود که منجر به سقوط قیمت این فلز گرانبها خواهد شد.

اما از طرف دیگر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور های شرقی مانند چین و ژاپن بهبود سریع اقتصاد جهانی را در هاله ای از ابهام قرار داده که می تواند به نفع قیمت طلا عمل کند.

همچنین در ادامه روز ما شاهد سخنرانی جو بایدن در کنگره خواهیم بود که قصد دارد با افزایش مالیات بر خانواده های ثروتمند یک بسته حمایتی برای شهروندان آمریکا تصویب کند.

تا این لحظه طلا توانسته است سطح حمایت خود در سطح 1760 تا 1765 دلاری را حفظ کرده و در محدوده 1770 دلار باقی بماند. در صورتی که حرکت نزولی تشدید و قیمت طلا به پایین تر از این سطح بیاید می تواند تا 1725 دلار نیز سقوط کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار