شماره شبا تهران شارژ

طلا در حال سقوط شدید

قیمت طلا که از حدود یک سال پیش شروه به افزایش قیمت بسیار زیادی کرده بود هم اکنون تحت فشار بهبود شرایط اقتصادی و تولید واکسن کرونا قرار گرفته است و به سمت پایین ترین میزان در چند ماه گذشته حرکت می کند. یادتان می آید آخرین بار طلا کی 1700 دلار بود؟ هم اکنون و در حالی که این متن نوشته می شود قیمت هر انس طلا 1804 دلار می باشد که نسبت به روز گذشته حدود 29 دلار سقوط کرده است.

به گزارش بنکر (Banker طی هفته های گذشته طلا تحت فشار بسیار زیادی قرار داشته و دو سقوط بسیار بزرگ را از خود نشان داده است. اولین سقوط طلا موفقیت آزامایش های تولید واکسن کرونا و تولید آن تا پیش از پایان سال می لادی بود.

سقوط دوم در روز گذشته اتفاق افتاد که تا امروز نیز ادامه دارد. این سقوط قیمت نیز بر اثر انتشار داده های مربوط به تولید و خدمات ایالات متحده بود که نشان دهنده بهبود بسیار بیشتر از حد انتظار اقتصاد بود.

البته باید در نظر داشت که طلا در سطح 1800 دلار از پشتیبانی بسیار قدرتمندی برخوردار است و مهم ترین سؤالی که اکنون وجود دارد این است که آیا این امکان وجود دارد که سطح پشتیبانی 1800 دلار نیز شکسته شود؟

در میان ضعف دلار آمریکا نیز می تواند جلوی کاهش های شدید تر طلا را گرفته و در ادامه بخشی از کاهش قیمت آن را جبران کند.

هم زمان با کاهش قیمت طلا دیگر فلزات گرانبها نیز دچار افت قیمت شده و نقره و پلاتین نیز در سطوح بسیار پایین تری قرار گرفتند.

با توجه به بهبود وضعیت اقتصادی سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در بازار های ریسک پذیر مانند بازار سهام خواهند داشت و این یز می تواند یکی از مهم ترین عوامل کاهش طلا باشد.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار