شماره شبا تهران شارژ

طلا حرکت صعودی خود را آغاز کرد

طلا تا روز گذشته شاهد حرکت های شدید نزولی بود و قیمت آن کاهش قابل توجهی یافته بود؛ اما با شروع امروز شاهد یک روند صعودی بودیم که باعث شد تا قیمت طلا افزایش پیدا کرده و امید ها برای بازگشت طلا بیشتر شود.

به گزارش بنکر (Bankerدر لحظه نوشتن این متن قیمت هر انس طلای جهانی 1843 دلار می باشد که نسبت به روز گذشته بیش از هفت دلار افزایش قیمت داشته است.
همراه با پیروزی بایدن در انتخابات ایالات متحده کارشناسان پیش بینی می کردند که قیمت طلا افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کند و این موضوع تا به امروز چندان محقق نشده بود.

اما هم اکنون که بایدن در آستانه ورود به کاخ سفید می باشد قیمت طلا حرکت صعودی خود را آغاز کرده و در حال تلاش است که برای بار دیگر سطح حمایت قدرتمند پیشین خود یعنی 1850 دلار را به دست آورد.

پس از ورود بایدن به کاخ سفید، وی بسته 2 تریلیون دلاری محرک مالی را به جریان خواهد انداخت که افزایش حجم بسیار زیاد نقدینگی و تورم را به دنبال خواهد داشت.

همانطور که همه ما می دانیم در زمان هایی که تورم افزایشی می شود طلا یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری به شمار می رود و سرمایه گذاران به سمت خرید این سرمایه امن سوق می دهد.

حال بیایید نگاهی به نمودار های طلا بیاندازیم.

شاخص همگرایی فنی نشان می دهد که طلا در قیمت فعلی خود حمایت شده و روندی صعودی دارد. طلا در نقاط 1936 دلار، 1928 دلار و در نهایت در 1816 دلار حمایت می شود.

اما در بالای نمودار نیز با مقاومت عمده ای در نقطه 1846 دلار مواجه هستیم. طلا اگر بتواند این مقاومت را شکسته و قیمت آن افزایش پیدا کند با مقاومت عمده ای در نقاط 1854 دلار، 1858 دلار و در نهایت 1860 دلار مواجه خواهد شد.

منبع: fxstreet/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار