طلا به بالاترین قیمت صعود کرد

قیمت طلا که طی هفته های گذشته روندی نزولی و پر از نوسان را تجربه کرده بود همراه با شروع سال جدید میلادی و باز شدن بازار های جهانی افزایش شدیدی را از خود نشان داد و به بالا ترین قیمت در چند ماه گذشته صعود کرد.

به گزارش بنکر (Bankerافزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ژاپن و انگلستان و احتمال اعمال محدودیت های بالا تر، پیش بینی اوپک نسبت به کاهش قیمت نفت در شش ماهه ابتدایی سال 2021 میلادی، تصویب بسته محرک مالی ایالات متحده و چاپ بسیار زیاد پول می تواند از جمله دلایل افزایش قیمت طلا در نظر گرفته شود.
در حالی که این متن نگاشته می شود هر انس طلای جهانی 1933 دلار قیمت دارد و در حال طی کردن روندی افزایشی است. کارشناسان معتقدند که طلا در حال حرکت به سمت مقاومت های 1940 و 1950 دلاری می باشد.
تا این لحظه طلا بیش از 35 دلار افزایش قیمت داشته است و نمودار ها نشان دهنده وجود فضا برای رشد های بیش از این هستند.

هدف الگوی تشکیل شده بر روی نمودار را می توان 1940 دلار دانست. در صورتی که طلا به این هدف دستیابی پیدا کند می توان انتظار داشت که شرایط روانی بازار قیمت طلا را تا 1950 دلار نیز افزایش دهد.

اما در صورتی که قیمت طلا بار دیگر حرکت نزولی انجام دهد ابتدا در منطقه 1910 دلار دارای حمایت می باشد و در صورتی که افت قیمت شدید تر شود در نقطه 1893 دلار پشتیبانی می شود.

کارشناسان معتقدند که در صورت سقوط شدید قیمت ها طلا در سطح 1883 دلار پشتیبانی شده و افت قیمت در این نقطه متوقف خواهد شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار