طلا باز هم رکورد خواهد زد؟+تحلیل تکنیکال

از هفته گذشته قیمت طلا بار دیگر قدرت گرفته و شروع به افزایش کرده است.

به گزارش بنکر (Bankerبسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که این افزایش قیمت طلا شروع اوج گیری های جدید طلا خواهد بود.

هم اکنون در تعطیلات آخر هفته بازار های جهانی به سر می بریم و قیمت هر انس طلای جهانی 1839 دلار است که نسبت به هفته پیش از آن افزایش قابل توجهی داشته است.

مهم ترین عامل افزایش قیمت طلا افزایش امید برای تصویب یک محرک مالی بود. همانگونه که پیش از این پیش بینی می شد با افزایش امید نسبت به تصویب بسته محرک مالی و البته تصویب و اجرای آن قیمت طلا به شکل کاملا محسوسیافزایش خواهد یافت.

پیشنهاد اولیه این بسته محرک مالی 908 میلیارد دلار است که با توجه به شرایط فعلی ممکن است افزایش یابد. در نتیجه تصویب این بسته محرک مالی طلا بسیار گران خواهد شد.

کارشناسان پیش بینی می کنند که حداقل در نیمه اول سال 2021 میلادی قیمت طلا اوج گرفته و بار دیگر به بالای 2000 دلار بازگردد. حتی برخی انتظار رسیدن طلا به 2300 دلار را نیز دارند که یک رکورد جدید برای طلا محسوب می شود.

اگر از نظر فنی به طلا نگاه کنیم مهم ترین پشتیبانی قیمت طلا در 1837 دلار می باشد که هم اکنون قیمت طلا بسیار نزدیک به آن است.

اما طلا دو نقطه مقاومت بسیار مهم داشته که شکسته شدن آنها راه آن را برای صعود های بیشتر باز می کند. طلا ابتدا باید 1852 دلار را شکسته و سپس به نقطه 1870 دلار صعود کرده که سد دوم طلا محسوب می شود.

با شکسته شدن این نقاط مقاومت انتظار می رود که طلا برای بار دیگر به بالای 1900 دلار بازگردد.

منبع: fxstreet/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار