طلا آماده ورود به کانال ۱۸۰۰ دلاری

قیمت طلا در بازارهای جهانی ابتدای معاملات روز جمعه را نیز با روند صعودی آغاز کرد، دوباره از مرز 1770 دلار گذشت و به 1780 دلار نیز نزدیک شد. افزایش قیمت طلا تحت تاثیر افت شاخص دلار و احتمالا خروج بخشی از سرمایه بازار ارزهای دیجیتال پس از ثبت رکورد قیمتی بیت کوین و اتریوم اتفاق افتاده است.

به گزارش بنکر (Bankerقیمت طلا و نقره در معاملات روز گذشته ایالات متحده روند افزایشی در پیش گرفت، در معاملات روز گذشته قیمت طلا در بالاترین قیمت هفت هفته‌ای و نقره در بالاترین سطح سه هفته گذشته قرار گرفت.

قیمت کنونی نسبت به یک ماه گذشته 27.3 دلار و نسبت به یک سال گذشته 56 دلار بالاتر بوده است.

قیمت دیگر فلزات گرانبها هم در معاملات ا مروز افزایشی بود بگونه‌ای که نقره 24 سنت رشد قیمت داشت و 26.07 دلار در هر اونس به فروش رسید.

پلاتین و پالادیوم نیز به ترتیب 5 و 12 دلار افزایش قیمت را تجربه کردند و 1194 و 2661 دلار در هر اونس داد و ستد شدند.

به گزارش رویترز، طلا به طور کلی در مسیر سقف بهترین عملکرد هفتگی در 7 هفته گذشته است و دلیل آن عقب‌نشینی سود اوراق قرضه دولتی آمریکا است.

این هفته طلا یک درصد گران شد اما در عین حال سود اوراق قرضه دولتی آمریکا به کمترین میزان در یک ماه گذشته رسید.

نقره هم عملکرد خوبی داشت و حدود 3 درصد در این هفته رشد کرد اما بیشترین رشد قیمت مربوط به پالادیوم با 3.6درصد بود.

به طور کلی قیمت طلا هم اکنون به بالاترین میزان در 7 هفته گذشته رسیده است.

بازارهای جهانی سهام روز گذشته عمدتا روند ترکیبی داشتند. شاخص‌های سهام در ایالات متحده روند صعودی قابل توجهی به ثبت رساندند تا جایی که شاخص داو جونز برای نخستین بار موفق به عبور از مرز ۳۴ هزار واحدی شد، در حالی که داو جونز موفق به ثبت رکوردی جدید شد، دو شاخص دیگر نیز در آستانه فتح رکوردهای جدید قرار گرفته‌اند. در اروپا نیز شاخص استاکس یک شبه به بالاترین سطح تاریخی خود دست یافت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار