طرح مالیات بر سهام و سپرده حذف شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از حذف بند مربوط به اخذ مالیات از سهام و سپرده بانکی در اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم خبر داد.

به گزارش بنکر (Banker محمد رضا پور ابراهیمی از حذف بند مربوط به اخذ مالیات از سهام و سپرده بانکی از طرح مجلس در اصلاح قانون مالیات‌ های مستقیم خبر داد و به شبکه خبر گفت: طرح اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم جایگزین طرح مالیات بر عایدی شد اما در ذیل این سرفصل موضوع مالیات بر عایدی هم قرار گرفته است.

وی با اشاره به تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم افزود: محتوای متن طرحی که در ابتدای مجلس یازدهم در قالب طرح مالیات بر عایدی آمده بود شامل مالیات بر سهام و سپرده‌های بانکی می‌شد که این موضوع کاملا از دستور کار خارج شد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: موضوع مالیات بر عایدی که در ذیل طرح اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم گنجانده شده هیچ ارتباطی با مالیات بر سهام و سپرده‌های بانکی ندارد و در کمیسیون اقتصادی نیز بر این موضوع تاکید شد.

پورابراهیمی با اشاره به لزوم تصویب این قانون تا زمان بررسی بودجه سال آینده عنوان کرد: تصمیم گیری هر چه سریعتر در حوزه‌های مالیاتی یکی از مولفه‌های مهم اصلاح ساختار اقتصادی بودجه است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار