شیوه بررسی حساب های بانکی مشکوک

سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای، نحوه رسیدگی و بررسی حسابهای بانکی مشکوک را اعلام و طبقه‌بندی تراکنش‌های بانکی را تعیین کرد.

به گزارش بنکر (Bankerامیدعلی پارسا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای، نحوه بررسی و رسیدگی به اطلاعات
پولی و مالی واصله از جمله تراکنش‌های بانکی را اعلام کرد. در این بخشنامه، که به منظور ایجاد وحدت رویه و ساماندهی در بررسی و رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک ارسالی به ادارات کل امور مالیاتی، ابلاغ شده در 25 بند دستورالعملهای لازم مقرر گردیده است.

در بخشی از این بخشنامه به تراکنش‌های بانکی که اساساً ماهیت درآمدی برای صاحب حساب ندارند اشاره شده که مربوط به اعضای هیئت مدیره و سهامداران اشخاص حقوقی با تائید شخص حقوقی مورد نظر است. تراکنشهایی که دریافتی و پرداختی مرتبط به حق شارژ؛ دریافتی و پرداختی به حساب بستگان؛ تسهیلات بانکی دریافتی؛ انتقالی بین حساب‌های شخص؛ انتقال بین حساب‌های شرکا در مشاغل مشارکتی؛ تنخواه‌های واریزی به حساب اشخاص توسط کارفرما با تائید کارفرمای ذی‌ربط؛ دریافت‌ها و پرداخت‌های سهامداران و اعضای هیئت مدیره اشخاص حقوقی؛ قرض و ودیعه دریافتی و پرداختی؛ وجوه دریافتی ناشی از جبران خسارت را شامل میشود. مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه نیز با مدیران کل امور مالیاتی ذی‌ربط بوده و دادستانی انتظامی مالیاتی و دفتر مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی بر اجرای آن نظارت خواهند داشت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار