شک و تردیدهای طلا،افزایش یا کاهش؟

خبر مرخص شدن دونالد ترامپ از بیمارستان، در ابتدا سطح ریسک‌پذیری در بازارها را فزایش داد، اما خبرهای ضد و نقیض درباره وضعیت سلامت ترامپ تا حدودی فضای بازارها را با سردرگمی مواجه کرده است.

به گزارش بنکر (Bankerبا این وجود به احتمال زیاد خروج از قرنطینه در روزهای آینده سبب خواهد شد که این عامل دیگر سبب نوسانات شدید در بازارهای جهانی نشود. با این حساب اکنون یکی از مهم‌ترین بازیگران بازارهای جهانی، عامل تصویب یا عدم تصویب بسته محرک مالی در آمریکا است.

در صورتی که مقامات دو حزب بر سر بسته جدید به توافق برسند، این موضوع با افزایش انتظارات تورمی سبب خواهد شد که مجددا اونس، به یکی از بازارهای پیشتاز تبدیل شود. طلا به‌طور سنتی به‌عنوان پوشش ریسک در برابر تورم و کاهش ارزش ارز در نظر گرفته می‌شود. سود ۲۶ درصدی طلا از ابتدای سال میلادی تاکنون نیز در حقیقت وابستگی زیادی به اقدامات انبساطی حجیم دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در سرتاسر جهان داشته است. 

از طرف دیگر، با اینکه به‌نظر می‌رسد ریسک‌های مربوط به سلامتی رئیس‌جمهور آمریکا در حال از بین رفتن است، اما هنوز یک ریسک بزرگ در برابر بازارها وجود دارد. تحلیلگران بر این باورند که در صورتی که بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری در ماه نوامبر پیروز شود و دونالد ترامپ به هر نحوی این نتیجه را نپذیرد، در این صورت بازارها وارد دوره‌ای بلند مدت از نااطمینانی خواهند شد. این اتفاق هر چقدر برای دلار آمریکا می‌تواند سیگنالی کاهشی قلمداد شود، سیگنالی افزایشی برای طلا خواهد بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار