شماره شبا تهران شارژ

شرایط نشان از افزایش قیمت طلا دارد

طی روز های گذشته قیمت طلا به شکل بسیار شدیدی سقوط کرده و باعث شده تا قیمت طلا به شدت کاهش یابد. اما این پایان ماجرا نیست و شرایط نشان از افزایش قیمت طلا دارند.

به گزارش بنکر (Bankerطلای جهانی در روز دوشنبه حدود صد دلار سقوط کرد که می توان از آن به عنوان یک سقوط قیمت شدید یاد کرد. اما با گذشت روز قیمت طلا سعی در جبران قیمت از دست رفته خود کرد.

دلیل سقوط طلای جهانی در روز دوشنبه را می توان به اعلام خبر موفقیت تولید واکسن کرونا نسبت داد. با وجود اینکه این خبر توانست نقطه امیدی را برای جهان روشن کند اما هنوز درگیری ها با ویروس کرونا وجود داشته و آمار آن در حال افزایش است.

به علاوه این شرکت گفته که تا پایان سال جاری میلادی تنها 50 میلیون دوز تولید خواهد کرد و باید توجه داشت که هر فرد نیز به دو دوز دارو نیاز دارد یعنی تا پایان فصل پاییز تنها 25 میلیون نفر از این دارو بهره مند خواهد شد.

در نتیجه می توان گفت که با وجود پیدایش امید هنوز شرایط تغییر خاصی نداشته و جهان همچنان با ویروس کرونا دست و پنجه نرم خواهد کرد.

از طرف دیگر باید توجه داشت که حتی اگر ویروس کرونا تا پایان سال آینده میلادی کنترل شود باز هم آثار اقتصادی به وجود آمده ناشی از این همه گیری تا سال ها ادامه خواهد داشت و باقی می ماند.

در نتیجه می توان گفت که این خبر به معنای پایان روز های گرانی طلا نیست چراکه در نهایت این شرایط اقتصادی است که قیمت طلا و همچنین بازار بورس را مشخص می کند.

به علاوه در بسیاری از کشور ها همچنان دسترسی به واکسن کرونا به زودی میسر نخواهد شد در نتیجه اقتصاد جهانی همچنان در شرایط بسیار سختی خواهد ماند.

به طور کلی از تمام این موارد می توان این نتیجه را گرفت که این سقوط قیمت طلا کوتاه مدت بوده و دوباره رشد خواهد کرد. بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت طلا تا پیش از پایان سال به 2100 دلار خواهد رسید.

منبع: Kitco/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار