شماره شبا تهران شارژ

شرایط دریافت وام بدون سپرده

وام مسکن بدون سپرده تا پایان شهریور به متقاضیان پرداخت می‌شود.

به گزارش (Banker)، این خبری است که محمدحسن علمداری، مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفته و توضیح داده است؛ این طرحی است که از اول اردیبهشت در بانک مسکن اجرا شده و قرار بود تا پایان خرداد به اتمام برسد اما تصمیم گرفتیم دوباره آن را تمدید کنیم. با وام مسکن بدون سپرده شما در واقع حداکثر ٢٠‌میلیون تومان وام اضافه‌تر بدون خرید اوراق یا سپرده‌گذاری دریافت خواهید کرد. البته این وام تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که بخواهند سقف وام تصویب‌شده برای شهرشان را دریافت کنند. به‌عنوان مثال در تهران که سقف وام برای هر فرد ٧٠‌میلیون تومان است، متقاضی می‌تواند ١٠‌میلیون تومان وام را به صورت جعاله و ١٠‌میلیون تومان دیگر را به‌عنوان وام بدون سپرده دریافت کند که درمجموع وام دریافتی او ٩٠‌میلیون تومان می‌شود. حداکثر مبلغ وام بدون سپرده برای زوج‌هاست که دو وام ١٠‌میلیون تومانی و درمجموع ٢٠‌میلیون تومان است. بنابراین اگر زوجی بخواهند وام بدون سپرده بگیرند، باید سقف وام برای زوجین یعنی ١٠٠‌میلیون تومان وام بگیرند که این مبلغ به اضافه ٢٠‌میلیون تومان وام جعاله و ٢٠‌میلیون تومان وام بدون سپرده در مجموع ١٤٠‌میلیون تومان می‌شود. توضیحات بیشتر را در ادامه بخوانید.

شرایط دریافت وام بدون سپرده
بانک مسکن اعلام کرده است که این وام را از محل اعتبارات مازاد خود پرداخت می‌کند و به همین دلیل مهلت محدودی برای آن قایل است اما شرایط دریافت وام بدون سپرده چیست؟
رئیس یکی از شعب بانک مسکن در این زمینه به «شهروند» می‌گوید: «منظور از دریافت تسهیلات بدون سپرده و اوراق به این  معناست که بانک حداکثر ١٢٠‌میلیون تومان وام می‌داد و حالا  ٢٠‌میلیون تومان هم مازاد بر آن برای متقاضیان درنظر گرفته است.»
این کارشناس بانکی اضافه می‌کند: «این طرحی است که بانک بنا بر مصارف خود قرار داده و اگر مازاد منابع داشته باشد، این طرح ممکن است همچنان تمدید شود. البته باید درنظر داشت که سود این مبلغ مازاد ١٨‌درصد درنظر گرفته شده است.»  به گفته علمداری، مدیر امور اعتباری بانک مسکن هم درحال حاضر سقف تسهیلات از محل اوراق مسکن در حالت انفرادی ۶۰، ۵۰ و ۴۰‌میلیون تومان به ترتیب در تهران، مراکز استان و شهرهای بزرگ و همچنین سایر شهرهاست و درحالت زوجین نیز ۱۰۰، ۸۰ و ۶۰‌میلیون تومان به همین ترتیب است. این درحالی است که با تمدید پرداخت تسهیلات بدون سپرده، برای متقاضیان سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق در هریک از حالات ذکرشده، امکان استفاده از تسهیلات بدون سپرده و بدون نیاز به خرید اوراق نیز با سقف‌های مشخص فراهم است. البته تسهیلات بدون سپرده درصورتی تعلق می‌گیرد که متقاضی، سقف تسهیلات اوراق را دریافت کند و چنانچه تسهیلات دریافتی از محل اوراق، از سقف مصوب در هر شهر کمتر باشد، تسهیلات بدون سپرده به او تعلق نمی‌گیرد.
 
نیازی به خرید اوراق نیست
به گفته علمداری، با تمدید مهلت پرداخت این نوع تسهیلات، درحالت انفرادی ۱۰‌میلیون تومان و درحالت زوجین ۲۰‌میلیون تومان (شامل دو فقره تسهیلات ۱۰میلیونی به هریک از زوجین) به متقاضیان پرداخت می‌شود که نیازی به خرید اوراق هم ندارد.
مدیر امور اعتباری بانک مسکن در این زمینه یادآور شد: با توجه به این‌که امکان پرداخت یک فقره جعاله ۲۰‌میلیون تومانی به تسهیلات‌گیرندگان مسکن از گذشته وجود داشته و هنوز هم این تسهیلات پرداخت می‌شود، درحال حاضر مجموع سقف تسهیلات ترکیبی مسکن از محل اوراق برای زوجین به ۱۴۰، ۱۲۰ و ۱۰۰‌میلیون و برای تقاضای انفرادی به ۹۰، ۸۰ و ۷۰‌میلیون تومان در سه گروه شهری رسیده است. این سقف ترکیبی شامل تسهیلات اوراق، تسهیلات بدون سپرده و همچنین تسهیلات جعاله می‌شود.
 
سود ١٨‌درصدی وام بدون سپرده
بنابر اعلام بانک مسکن، علمداری با بیان این‌که اعطای این تسهیلات به تمام متقاضیانی که تا پایان شهریورماه اقدام به تشکیل پرونده کنند، میسر خواهد بود، درعین حال تأکید کرد:   درصورتی که تسهیلات درخواستی از محل اوراق، به لحاظ مبلغ، کمتر از سقف‌های قابل پرداخت باشد یا این‌که به‌رغم استفاده از سقف، بخشی از تسهیلات از محل دیگری پرداخت شده یا بدهی قبلی باشد، دراین صورت پرداخت تسهیلات بدون سپرده به فرد متقاضی امکان‌پذیر نخواهد بود. علمداری با اشاره به این‌که سود تسهیلات از محل اوراق و نیز تسهیلات جعاله که آن‌هم با خرید اوراق پرداخت می‌شود، ١٧,٥ ‌درصد است، افزود: این درحالی است که سود تسهیلات بدون سپرده مذکور ۱۸‌درصد تعیین شده است. همچنین مدت بازپرداخت تسهیلات بدون سپرده بانک مسکن همچون جعاله، پنج‌سال تعیین شده و اقساط ماهانه هر فقره تسهیلات ۱۰‌میلیون تومانی درحالت انفرادی یا برای هریک از زوجین، حدود ۲۵۴‌هزار تومان است. چنانچه متقاضیان خرید مسکن با استفاده از تسهیلات اوراق، در بافت‌های فرسوده شهرها اقدام به خرید خانه کنند، نرخ سود تسهیلات اوراق برای آنها ۱۶‌درصد محاسبه خواهد شد و همچنین طول دوره بازپرداخت نیز بیشتر خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار