سیگنال‌های افزایشی قیمت طلا و سکه

کارشناسان بازار طلا عقیده دارند قیمت دلار زیر ۲۷ هزار تومان تثبیت نخواهد شد و احتمال دارد بعد از یک اصلاح قیمتی دوباره به کانال ۲۸ هزار تومان برگردد، به همین دلیل بسیاری از فعالان بازار سکه به آینده بازار و قیمت سکه خوش‌بین هستند زیرا سیگنال‌ها و پیش‌بینی‌ها برای قیمت دلار افزایشی است.

به گزارش بنکر (Bankerبا افزایش قیمت دلار در کنار ثبات اونس جهانی در کانال ۱۸۲۰ احتمال افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه وجود دارد.

قیمت سکه امامی در هفته گذشته توانست رشد محدودی را تجربه کند. این در حالی بود که در بازار ارز، اسکناس آمریکایی حداقل یک کانال قیمتی را از دست داد. به گفته فعالان، عاملی که به کمک بازیگران بازار سکه آمد، افزایش بهای اونس طلا طی ۸ روز گذشته بود. بعدازظهر پنج شنبه دو هفته پیش اونس طلا در کانال هزار و ۷۰۰ دلاری قرار داشت و ورود به کانال هزار و ۸۰۰ دلار توانست، زمینه ساز حمایت از سکه در برابر نزول دلار شود.

از لحاظ فنی نیز شماری از سکه بازان نسبت به آینده این فلز گران بها خوشبین هستند. سکه در دورانی که تحت فشار کاهشی ها بود، در هفته گذشته توانست حمایت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را حفظ کند.

با تمام خوشبینی سکه بازان،کافی است یک خبر مثبت به بازار دلار برسد و قیمت در مسیر نزولی قرار بگیرد، آنگاه سکه نیز در جاده کاهشی قرار خواهد گرفت.

طبق گزارشی از بلومبرگ مذاکرات در ۳۰ شهریور دوباره آغاز می‌شود که همین مساله سیگنال مهمی برای بازارها محسوب می‌شود. باید دید واکنش قیمت دلار به شروع دور جدید مذاکرات و حواشی احتمالی آن چه خواهد بود؟

قیمت طلا در پایان معاملات روز جمعه بالای مرز حساس ۱۸۲۰ دلار و روی رقم ۱۸۲۸ دلار قرار گرفت. پایداری طلا بالای مرز ۱۸۲۰ دلار مهم است و باعث شکل‌گیری انتظارات افزایشی در بازار می‌شود، با این وجود قیمت سکه در شروع معاملات امروز تغییرات منفی را نسبت به ظهر پنج‌شنبه به ثبت رساند و روی ۱۱ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان قرار گرفت. با در نظر گرفتن قیمت ۲۷ هزار و ۱۸۰ تومان برای دلار اندازه حباب قیمتی سکه ۲٫۲۴ درصد به دست می‌آید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار