سکه به کدام سو می‌رود

نایب رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه گفت: بازار وضعیتی عادی دارد. این روزها نه با فشار تقاضا روبه‌رو هستیم و نه با فشار عرضه.

به گزارش بنکر (Bankerخرید و فروش طبق روال عادی صورت می‌گیرد اما کسی طلای مصرفی و مصنوعات نمی‌خرد.
محمد کشتی‌آرای تاکید کرد: سیگنالی که ثابت می‌کند وضعیت در بازار عادی است، حباب سکه تمام بهار آزادی است. این حباب نه کوچک شده و نه بزرگ پس روشن می‌کند بازار نه با فشار تقاضا روبه‌رو است و نه با فشار عرضه در نتیجه وضعیت بازار عادی است و اغلب فراد حاضر نیز به قصد سرمایه‌گذاری نسبت به خرید طلا اقدام می‌کنند.
کشتی‌آرای در پاسخ به این سوال که آینده بازار طلا را چگونه می‌بینید؟ گفت: قیمت سکه تحت تاثیر دو عامل اصلی است. بهای ارز و نرخ طلا در بازارهای جهانی.
وی ادامه داد: قیمت دلار نوسانی ادامه‌دار را در تیرماه شاهد بود اما حالا مدتی است که در کانال ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان در صرافی بانکی و بازار آزاد قرار دارد اما سوی دیگر داستان که به قیمت طلا در بازارهای جهانی بازمی‌گردد با وضعیت متفاوتی مواجه است. قیمت‌ها در بازارهای جهانی طلا در حال افزایش هستند.
وی ادامه داد: به نظر می‌رسد تحت تاثیر نااطمینانی‌های رخ داده در بازارهای جهانی از یک سو و رشد منفی اقتصاد جهانی و تضعیف دلار در جهان از سوی دیگر به زودی سد مقاومتی قیمت طلا در بازارهای جهانی شکسته شود و هراونس طلا به قیمتی بیشتر از دو هزار دلار برسد.
وی گفت: چشم‌انداز بازار جهانی نشان می‌دهد قیمت‌ها در ایران نیز می‌تواند روندی افزایشی داشته باشد. همان‌طور که در روزهای اخیر رشد قابل توجه قیمت در بازارهای جهانی سبب شد سکه بار دیگر به کانال ۱۱ میلیون تومان بازگردد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار