شماره شبا تهران شارژ

سقوط و صعود طلا در یک روز

در صبح روز گذشته قیمت طلا بیش از یک و سه دهم درصد سقوط کرد که باعث نگرانی بسیاری از سرمایه گذاران در این بازار شد. اما در عصر همان روز داستان به کلی تغییر کرد. طلا با با رشد حدودا 1.2 درصدی نسبت به صبح همان روز توانست قیمت خود را تا حد بسیاری بازیابی کند.

به گزارش بنکر (Banker)، می توان گفت دلیل نوسان شدیدی که در روز گذشته در بازار طلا شاهد بودیم بیشتر از آن که مربوط به فضای کلان اقتصادی باشد، وابسته به سیستم عرضه و تقاضا بود. با کاهش تقاضای خرید طلا توسط سرمایه گذاران با قیمت 1735 دلار در ابتدای روز، قیمت طلا کاهش یافت و پس از کاهش قیمت دوباره تقاضا برای خرید افزایش پیدا کرده و باعث بازیابی قیمت صبح شد.

بازار سهام نیز دچار افت شد و دلیل آن را می توان عدم تمایل سرمایه گذاران و تاجران به خطر کردن در ابتدای هفته دانست. دلیل ریسک نکردن آن ها علائم فزاینده ای مبنی بر احیای دوباره و شدید همه گیری کووید-19 می باشد. طبق گزارش ها بخش از پکن پایتخت چین در حال تعطیل شدن دوباره هستند. دلیل دیگر افت بازار سهام رشد ناگهانی، سریع و زیاد بازار سهم در هفته های گذشته و عدم تطابق آن با شرایط کلان اقتصادی موجود بود. بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند که چگونه با وجود اینکه 15 درصد بیکاری در ایلات متحده آمریکا وجود دارد ارزش سهام بالا برود.
طبق داده های موجود می توان پیش بینی کرد که طلا در صورت افت قیمت در محدوده 1700 دلار قرار خواهد گرفت و به احتمال بسیار بالایی به زیر این قیمت سقوط نخواهد کرد. البته با توجه به شرایط موجود می توان پیش بینی کرد که رشد بیشتری را در قیمت طلا شاهد خواهیم بود.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار