شماره شبا تهران شارژ

سقوط و صعود؛ حال و آینده طلا

تحلیلگر ارشد فنی درباره نوسانات اخیر طلا می گوید: چشم انداز قیمت طلا احتمالاً برای این هفته مثبت باقی خواهد ماند زیرا این فلز زرد از وضعیت ضعیف اقتصادی جهانی سود می برد. این فلز می تواند سطح قیمتی ۱۷۵۰ دلار را نیز امتحان کند.

به گزارش بنکر (Bankerوی افزود: یکی از محرک های اصلی نوسانات طلا تنش های مستمری است که در روابط آمریکا و چین وجود دارد که این وضعیت عموما موقعیت طلا را در وضعیتی صعودی قرار می دهد. طلا در زمان بحران به عنوان یک شبکه ایمنی مورد استفاده قرار گرفته است.

سرمایه گذاران ممکن است از این وضعیت نزولی به عنوان فرصت خرید هر چه بیشتر استفاده کنند چرا که حدس می زنند که محدودیت های قرنطینه به زودی برداشته شود. در این حالت، مثبت ترین کشور ژاپن است که این آمادگی را دارد تا وضعیت اضطراری را در پنج منطقه از کشور خود قبل از برنامه اعلام کند. این امر نشان دهنده آن است که این همه گیری جهانی در حال کندشدن است.

از طرف دیگر، قیمت طلا نمی تواند خیلی اصلاح شود چرا که  به دلیل وجود قانون جدید امنیتی، احتمال افزایش درگیری ژئوپلیتیکی دیگری بین ایالات متحده و چین وجود دارد که ممکن است در حقوق و آزادی جمعیت هنگ کنگ اختلال ایجاد کند. با تشدید درگیری کاخ سفید در این شرایط،‌ تهدیدات و خطرات نیز باز هم افزایش می یابد. که البته برای قیمت طلا بد نیست.

براساس پزارش ساست tala، تقاضا برای طلای فیزیکی در میزان متوسطی قررا دارد که تهدید چندانی برای آن وجود ندارد. چنانچه روند بهبود مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ تسریع شده و همچنین شیوع آن کاهش یابد، باید انتظار داشت که روند نزولی بهای طلا به همین منوال تداوم یابد. در مقابل، تنش های سیاسی، اقتصادی و جغرافیایی میان واشنگتن و پکن و اتهام زنی های متقابل آنها بازار طلا را بار دیگر در جاده رشد قرار دهد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار