سقوط شدید قیمت طلا و سکه ادامه دارد

از روز گذشته سکه و طلا شروع به ریزش نسبتا عمیقی کرده و قیمت آن افت قابل توجهی را شاهد بود. با توجه به روند حرکت بورس می توان انتظار داشت که قیمت ها همچنان حرکتی نزولی را ادامه دهند.

به گزارش بنکر (Bankerانس طلا این روزها با فقدان یک نیروی صعودی قدرتمند مواجه شده است؛ موضوعی که سبب شد با تقویت شاخص دلار به کانال 1820 دلار سقوط کند.
آینده نسبتا نامعلوم بسته حمايتي بایدن و تایید نتایج فاز سوم واکسن روسی که مورد توجه خانم مرکل هم گرفته فضا را برای صعود طلا ناهموار کرده است. تنها امید انس طلا برای افزایشی شدن در حال حاضر آمار ها نامساعد اقتصادی می باشد.

gold-42

اگر روند حرکت دلار را در نظر نگیریم، برای اینکه سکه و طلا ایران بتواند صودی شود انس باید در کانال 1870 دلار قرار بگیرد. همچنین برای توقف کاهش قیمت به حداقل انس در کانال 1850 دلار نیاز می باشد.
به علت افت دلار و اونس ضعیف، معامله‌گران سکه دیروز فروشنده شدند تا حمایت 10800 تومان شکسته شده و قیمت ها به کانال 10700 سقوط کند.

gold-41

تثبیت قیمت سکه زیر کانال 10800 می تواند سکه را در معرض فروش های بیشتر قرار دهد. حمایت بعدی سکه 10500 است که در صورت شکست آن، سکه تا ۱۰۱۰۰ عقب خواهد نشست.
در صورتیکه اونس به بالای ۱۸۵۰ بازنگردد، سکه کار سختی برای صعود خواهد داشت ولی با توجه به حباب مثبت سکه، سکه‌بازان به افزایش دلار و اونس خوش‌بین هستند.

با توجه به وضع موجو باید گفت که حداقل در کوتاه مدت هر دو دلار و انس جهانی طلا کار بسیار سختی را برای صعود های بیشتر دارند و در نتیجه سکه انید های افزایشی زیادی ندارد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار