سقوط شدید بیت کوین، طلا را گران کرد

طی هفته های گذشته طلا رشد بسیار خوبی را از خود نشان داده و قیمت آن به بالا ترین سطح چند ماه گذشته رسیده است. حال با حرکت نزولی شدید بیت کوین انتظار می رود طلا به صعود خود ادامه دهد.

به گزارش بنکر (Bankerکارشناسان از چند ماه گذشته بارها اذعان داشته اند که یکی از مهم ترین دلایل کاهش قیمت طلا در ماه های گذشته، رشد قیمت بیت کوین و حرکت سرمایه گذاران از بازار طلا به سمت بازار رمز ارز ها بوده است.

حال با حرکت نزولی بیت کوین انتظار می رود که سرمایه گذاران برای بار دیگر به سمت بازار طلا حرکت کرده و در نتیجه افزایش تقاضای آنها قیمت طلا صعود خوبی را تجربه کند.

بیت کوین هم اکنون به زیر 40 هزار دلار سقوط کرده است که بیش از 40 درصد قیمت خود را از اوج 65 هزار دلاری آن از دست داده است.

مهم ترین عواملی که باعث کاهش قیمت این رمز ارز پر طرفدار شد را می توان توییت های ایلان ماسک علیه این ارز رمزنگاری شده و همچنان اخباری مبنی بر محدود شدن آن در کشور چین دانست.

کارشناسان بر این باور هستند که کاهش ارزش رمز ارز ها به همراه نگرانی های مربوط به تورم در ماه های آینده می تواند قیمت طلا را برای بار دیگر به سمت اوج 2000 دلاری بازگرداند.

هرچند انها هشدار می دهند که سرمایه گذاران لازم است نسبت به رمزارز ها همچنان با احتیاط برخورد کرده و مراقب حرکت آنها باشند.

طبق تحقیقاتی که انجام شده است، بیت کوین در حدود 2.5 درصد از حجم بازار طلا را کاهش داده و در صورت خارج شدن از صحنه می تواند طلا را صعودی کند.

البته همه تحلیلگران این نظر را ندارند. برای مثال تحلیلگر بازار لوكمان اوتونوگا در ایمیلی بیان کرد که طلا بیش از هر چیز دیگری متاثر از نوسانات دلار آمریکا و همچنین نرخ بازده اوراق قرضه است.

هرچند اوتونوگا نیز بر این باور است که قیمت طلا افزایشی خواهد شد اما وی می گوید طلا تحت تاثیر ترس های تورمی و همچنین کاهش شدید ارزش دلار افزایش یافته و به سمت 1900 دلار حرکت خواهد کرد.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار