aron

سقوط آزاد دلار

در روزهای گذشته و همزمان با انتشار اخبار مثبت از وین چهره بازار ارز دگرگون شده است.
٢١ دی, ١۴٠٠ سه شنبه ٠٨:۵٨
کد خبر: ٢٧٢٢١۶

به گزارش بنکر (Banker)،  دلار که تا قبل از این تا نزدیکی کانال ۳۱ هزار تومان نیز پیش رفته بود به کاهش حدود سه هزار تومانی رضایت داده و در کانال قیمتی ۲۷ هزار تومانی مستقر شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که دلار روز گذشته نیز ۲۳۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. در صرافی‌های بانکی نیز دیروز نرخ دلار ۲۶ هزار و ۷۸۰ تومان اعلام شد. بدیهی است در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات وین شاهد ریزش بیشتر قیمت دلار در بازار خواهیم بود.

رصد وضعیت بازار ارز در دو هفته اخیر نشان می‌دهد که دلار به تدریج از کانال قیمتی ۳۰ هزار تومان فاصله گرفته و از ۳۰ هزار و ۱۵۰ تومان به ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. به عبارتی در طول این مدت دلار دو هزار و ۶۵۰ تومان افت قیمتی داشته که موید مثبت بودن اخبار رسیده از وین است.

کاهش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی نیز در طول این مدت این مساله را تایید می‌کند. به نظر می‌رسد روز گذشته بازار ارز به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه واکنش نشان داد و به کاهش قیمت خود ادامه داد.

خطیب‌زاده در خصوص مذاکرات هسته‌ای گفته «ما هیچ تاریخ ساختگی را قبول نداریم و از سرعت پیشرفت مذاکرات راضی نیستیم. طرف مقابل در دور هفتم وقت‌کشی زیادی کرد و بعد پذیرفت درباره ابتکارات ایران مذاکره کند. در وین، هم موانع موضوعی داریم و هم موقعیتی. اما در موضوع هسته‌ای پیشرفت‌های خوبی داشتیم و می‌توانیم توافقات خوبی داشته باشیم.»

هرچند هنوز نمی‌توان در خصوص برجام اظهارنظر کرد، اما معامله‌گران چشم انتظار نتیجه مذاکرات هستند و با توجه به رفتار طرفین مذاکره به نظر می‌رسد دستیابی به توافق دور از انتظار نباشد؛ مساله‌ای که می‌تواند به ریزش بیشتر قیمت‌ها در بازار ارز کمک کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار