ریزش ۱۰ هزار دلاری بیت‌کوین

بازار ارزهای دیجیتال در دوربرگردان اصلاحی قرار گرفت. رمزارزها بعد از صعودی که از ماه اکتبر در پیش گرفتند و توانستند رکوردهای تاریخی جدیدی را به ثبت برسانند، بعد از امضای لایحه بسته یک تریلیون دلاری بهبود زیرساخت‌ها و تصویب تامین مالی بخشی از این طرح با مالیات‌ستانی از کارگزاران ارزهای دیجیتال و فعالان بازار، وارد روندی اصلاحی و باعث شد بزرگ‌ترین رمزارز بازار، طی چهار روز، ۱۴ درصد از ارزش خود را از دست بدهد و به کانال ۵۶ هزار دلاری بازگشت.

به گزارش بنکر (Bankerبرخی از تحلیل‌گران محدوده ۵۷ هزار دلاری را مقاومتی حیاتی برای بیت‌کوین در نظر می‌گرفتند. با از دست رفتن این مقاومت، انتظارات روانی برای ریزش بیشتر بازار تقویت شد.

اتریوم در اصلاح بازار تا روز پنج‌شنبه، تا مرز کانال ۴ هزار دلاری نیز افت کرد، اما در روز جمعه با جبران بخشی از این افت در ۷ روز گذشته افتی ۱۳ درصدی را محقق کرد. ارزش بازاری ارزهای دیجیتال نیز با افتی بیش از ۳ درصدی به ۵/ ۲ تریلیون دلار بازگشت.

طلای جهانی بعد از افزایش در اوایل ماه نوامبر، در پی داده‌های ناامیدکننده ایالات‌متحده و افزایش انتظارات تورمی توانست از ناحیه مقاومتی هزار و ۸۵۰ دلاری عبور کند و در طول هفته در حال نوسان و تثبیت قیمت در بالای این ناحیه مقاومتی بود. این فلز گران‌بها در صبح روز جمعه با صحبت‌های کریستین لاگارد مبنی بر عدم تحقق شرایط برای افزایش نرخ بهره و لزوم صبر بانک‌های مرکزی اروپا برای افزایش نرخ بهره ۱۰ دلار افت کرد.

اما در ادامه توانست با جبران این افت تا هزار و ۸۶۵ دلار پیشروی کند. هر چند عصر دیروز باز دچار کاهش شد. به نظر می‌رسد فعالان بازار رمزارزها در حال سود‌گیری هستند و ارزهای دیجیتال به کاهش خود ادامه می‌دهند. برخی از تحلیلگران اکنون در مورد روند کوتاه‌مدت قیمت بیت‌کوین با توجه به از دست رفتن توان صعودی اخیر، محتاط هستند.

بیت‌کوین در روز جمعه به پایین‌ترین سطح سه هفته‌ای خود (حدود ۵۶ هزار دلار) کاهش یافت و در کل هفته گذشته حدود ۱۱ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که اتر نیز در مدت مشابه ۱۴ درصد کاهش داشته است.

در پی این ریزش، ارزش کل بازار نیز کاهشی شد. اما برخی تحلیل‌گران نسبت به رفتار فعالان بازار خوش‌بین هستند و معتقدند که گاوهای بازار منتظر خرید در کف‌های قیمتی مدنظر خود هستند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار