رکود بزرگ اقتصادی در راه است

رییس صندوق بین‌المللی پول می‌گوید با توجه نابرابری‌ها و ناپایداری‌های مالی کنونی، جهان با احتمال وحشتناک تکرار رکود اقتصادی بزرگ روبه‌رو است.

به گزارش بنکر (Banker)، کریستالینا جورجیه‌وا با اشاره به تحقیق جدید صندوق بین‌المللی پول که تفاوت‌های بین وضعیت اقتصادی فعلی با اقتصاد جهان در دهه ۱۹۲۰ را بررسی می‌کند، گفت: شرایط موجود در زمان سقوط بازارهای مالی جهان در ۱۹۲۹ در زمان کنونی هم دیده می‌شوند.
به گفته او در طول دو دهه گذشته گرایشات منفی، تاثیرگذاری زیادی ایجاد کرده است. برای مثال در انگلستان ۱۰ درصد جامعه که در دهک‌های بالای درآمدی قرار دارند، به اندازه ۵۰ درصد جامعه (واقع در دهک‌های پایین درآمدی)، ثروت دارند. این شرایط در بسیاری از کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (اوای‌سی‌دی) مشاهده می‌شود. در این کشورها درآمد و ثروت به طور نامساوی توزیع شده و اختلاف بین طبقات در بالاترین سطح تاریخ قرار دارد.
او هشدار داد: مسائل جدیدی مانند محافظه‌کاری تجاری، اقدامات زیست‌محیطی و توافقات ارتباطاتی در حال شکل‌گیری هستند که این به معنای این است که در دهه آینده فقط شاهد ناآرامی اجتماعی و نوسانات بازار سهام خواهیم بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار