روند نزولی قیمت طلا ادامه دارد

از روز های پایانی هفته گذشته طلا شاهد روندی کاهشی همراه با نوسانات بسیار زیاد بوده است که تا همین امروز نیز ادامه دارد. تحلیل های تکنیکال نیز حاکی از روند کاهشی طلا هستند.

به گزارش بنکر (Bankerهمراه با اعلام اخبار مثیت درباره تصویب بسته حمایت اقتصادی ایالات متحده طلا از کمترین قیمت خود در ماه های گذشته یعنی 1750 دلار شروع به رشد کرده و به بالای 1850 دلار بازگشت.

اما در ادامه با کمرنگ شدن امید ها نسبت به تصویب بسته محرک مالی تا پیش از پایان سال جاری میلادی و شروع تزریق واکسن کرونا به صورت عمومی باعث شد تا طلا بار دیگر سقوط کرده و در زیر حمایت مهم خود در 1850 دلار جای گرفت.

نمودار های فنی نشان می دهند که عدم توانایی طلا برای کسب مقاومت مهم 1842 دلاری باعث شده تا روند نزولی قیمت طلا حفظ شده و همچنان ادامه داشته باشد.

اولین حمایت فنی طلا در محدوده 1735 تا 1737 دلار می باشد که در صورت ادامه روند نزولی پشتیبان فوری طلا به حساب می آید. پس از آن 1824 دلار قرار داشته و در نهایت طلا در 1817 دلار پشتیبانی خواهد شد.

در صورتی که طلا بتواند برای بار دیگر رشد کند اولین مقاومت پیش روی آن 1842 دلار می باشد. در صورت شکسته شدن آن مقاومت جزئی 1846 دلار مانع راه صعودی طلا خواهد شد.

پس از آن مقاومت های بعدی طلا در نقاط 1850 دلار، 1855 دلار و 1861 دلار خواهد بود.

منبع: fxstreet/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار