bank

ردپای تحریم های جدید آمریکا در بازار ارز

قیمت دلار دیشب در معاملات پشت خطی به سمت بالا حرکت کرد. قیمت درهم نیز اندکی رشد کرد.
١١ مرداد, ١۴٠١ سه شنبه ١٣:٠٨
کد خبر: ٢٧۴٢٠٩

به گزارش بنکر (Bankerدر حالی که در روزهای گذشته اخباری از سوی مقامات اروپایی و ایرانی مبنی به احتمال آغاز دور جدید مذاکرات وین به گوش می رسید، شب گذشته وزارت خزانه داری آمریکا همه نگاه ها را به خود جلب کرد .

وزارت خزانه‌داری آمریکا دیشب با صدور بیانیه‌ای از اعمال تحریم علیه شش نهاد و یک نفتکش به بهانه ارتباط با "شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس" خبر داد.

 

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه پس از اعمال تحریم‌های جدید در توئیتی نوشت واشنگتن تا زمانی که ایران آماده بازگشت به برجام نباشد، به اعمال تحریم‌ ادامه خواهد داد.

ایران هم در اولین واکنش به تحریم های جدید اعلام کرده واکنش قاطع ، محکم و فوری نشان خواهد داد و ثانیا همه تدابیر لازم برای خنثی کردن آثار سوء احتمالی این قبیل تحریم‌ها بر تجارت و اقتصاد کشور را به کار خواهد گرفت.

 

افزایش قیمت دلار و درهم در بازار شبانه

قیمت دلار دیشب در معاملات پشت خطی به سمت بالا حرکت کرد و توانست مرز مقاومتی را که دیروز از دست داده بود را پس بگیرد .

براساس گزارش اقتصادنیوز، قیمت درهم نیز دیشب اندکی رشد کرد. نرخ دلار هرات و سلیمانیه هم شب گذشته صعودی بود. عده ای از فعالان بازار معتقدند که احتمال رشد قیمت دلار در بازار امروز وجود دارد با این حال عده ای دیگر می گفتند سیاست جدید بازار ساز و تزریق عرضه مانع رشد دلار خواهد شد .


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker instagram
نگاه بنکر
چهره های ماندگار