دیگر در انتظار افزایش قیمت طلا نباشید

طی روز های گذشته قیمت طلا نوسانات بسیار زیادی از خود نشان داده و روندی نزولی داشته است.

به گزارش بنکر (Bankerبرخلاف انتظارات و در حالی که تمام شرایط صعودی برای طلا مهیا بود فلز زرد نتوانست تا تغییر گسترده ای در قیمت خود ایجاد کرده و در خوشبینانه ترین حالت بدون تغییر باقی ماند.

در لحظه ای که این متن نوشته می شود قیمت هر انس طلای جهانی 1879 دلار می باشد که نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است.

عدم تغییر قیمت طلا در حالی است که طی روز های گذشته یک بسته بزرگ محرک مالی توسط ایالات متحده به تصویب رسیده که پیش بینی می شود تا روز پنجشنبه به دست شهروندان آمریکایی برسد.

به علاوه ارزش شاخص دلار نیز افت چشمگیری را از خود نشان داده است که این موضوع نیز نتوانست قدرت لازم برای افزایش قیمت طلا را در بازار ایجاد کند.

مهم ترین دلیل این موضوع را می توان حرکت سرمایه گذاران به سمت بازار های با ریسک بالا مانند بازار سهام دانست که در نتیجه آن می بینیم که بازار های سهام ایالات متحده رشد چشمگیری را از خود نشان داده اند.

از نظر فنی نمدار ها همچنان روند صعودی کوتاه مدت را برای طلا و نقره نشان می دهند اما باید توجه داشت که برای اینکه این روند صعودی پشتیبانی شود باید به زودی قیمت طلا افزایش نسبتا محسوسی را از خود نشان دهد.

مهم ترین سطوح مقاومت طلا را می توان نقطه 1891 دلار و 1900 دلار دانست. از طرف دیگر طلا در سطح 1873 دلار حمایت شده و در صورتی که ریزش ها ادامه یابد طلا در در نقطه 1859 دلار حمایت خولهد شد.

منبع: Kitco/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار