شماره شبا تهران شارژ

دکتر همتی: ثبات لازم به بازار بر می‌گردد

یادداشت رئیس‌کل بانک مرکزی در مورد مدیریت بازارها/ وضعیت امروز بازارها سخت‌تر از تابستان۹۷ نیست/ ثبات لازم به بازار برمی‌گردد.

به گزارش بنکر (Banker)، همتی در این یادداشت آورده است: وضعیت امروز بازارها در اقتصاد کشورمان حتماً سخت تر از مرداد  و شهریور۹۷ نیست درآن روزها باشروع و تشدید تحریمهای آمریکا، بازار های ارز ، سکه و سایر دارایی ها به شدت به هم ریخت و نرخ دلار دربازار به رقم های بسیار بالا رسید. ولی، با مدیریت بازارها و تدابیری که به کارگرفته شد ، علیرغم تمامی مشکلات در مدت دو سال گذشته ، ثبات نسبی بازارها در نرخ های بسیار پایین تر ارز ، برقرار و رشد اقتصاد غیرنفتی در اواخر سال ۹۸ مثبت شد.
* این روزها نیز به علت تداوم فشار حداکثری، شیوع کرونا وتعطیلی سه ماههٔ بسیاری از فعالیتها و کاهش  قیمت نفت و سایر فرآورده های نفتی، تهدیدات جدید آمریکا و...انتظارات تورمی را بالا برده است. در روزهای آتی، پیش بینی های بانک مرکزی از تورم یکسال آتی و «تورم هدف»،اعلام خواهدشد.محاسبات وبرآوردهای اداره بررسیهای اقتصادی بانک بسیارکمتراز آن چیزی است که درفضای تبلیغاتی مطرح میشود.همانطور که قبلاً گفتم شرایط دشوار است. لیکن،رونددرحال بهبود بوده و قابل مدیریت و ثبات نیزقابل اعاده است.
* در روزهای اول حضورم دربانک مرکزی اعلام کردم همهٔ داشته های علمی و تجربی خود را برای کنترل اوضاع به کار خواهم بست.امروز نیز با تجربیاتی به مراتب بیشتر از آنروز،اعلام میکنم ؛ با تلاش جدی همکارانم دربانک مرکزی،سیستم بانکی،و نیز سایر بخشهای مختلف اقتصادی، به حول قوه الهی، ثبات لازم در بازارها برقرار خواهدشد.
* همراهی مردم عزیز و فعالان اقتصادی دربخشهای تولید وصادرات  این بار نیز، پشتیبان اصلی تلاش خدمتگزارانشان خواهدبود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار