شماره شبا تهران شارژ

دوگانه انتظاری در بازار سکه

دیروز در آخرین معاملات حدود ساعت ۴ بعدازظهر، هر سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۶ میلیون و ۹۹۵ هزار تومان رسید که ۹۵ هزار تومان بیشتر از روز یکشنبه بود. سکه در روز دوم هفته نیز ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را به ثبت رسانده بود.

به گزارش بنکر (Banker)، به گفته برخی فعالان، حتی پس از ساعت ۴ بعدازظهر قیمت‌های بالای مرز ۷ میلیونی هم در بازار سکه رقم خورد و فروشندگان خرد سکه نیز دیروز تمایل زیادی نداشتند که زیر این مرز اقدام به فروش کنند. در صورتی که سکه بالای مرز ۷ میلیونی باقی بماند، احتمال این وجود دارد که معامله‌گران فنی در خریدهای خود جسارت بیشتری به خرج دهند.

این در حالی است که عده دیگری باور داشتند، فروش در مرز ۷ میلیونی می‌تواند موقعیت مناسبی برای سودگیری از خریدهای گذشته باشد. نوسانات در بازار سکه در ۱۰ روز اخیر به اندازه‌ای زیاد شده است که انتظارات می‌تواند تحت تاثیر هر تغییر سریعی قرار بگیرد. در شرایط کنونی بیشتر معامله‌گران سکه دنباله رو جریان معاملات بازار شده‌اند.

در کنار این،معاملات سکه در بورس کالا نیز بیشتر از همیشه مورد توجه معامله‌گران نقدی سکه قرار می‌گیرد. طلای جهانی نیز تاثیر چندانی بر قیمت‌های بازار سکه نداشته است و بیشتر در حوالی همان مرز هزار و ۷۰۰ دلاری نوسانات خود را ثبت کرده است.

در صورتی که قیمت اونس افزایشی شود، می‌تواند قیمت‌های بازار داخلی را در معرض افزایش بیشتری قرار دهد، ولی حداقل تا ساعت ۴ بعدازظهر روز دوشنبه، نقش طلای جهانی در بازار داخلی خنثی به نظر می‌رسید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار