شماره شبا تهران شارژ

دلار گران می شود یا ارزان؟

طی یک ماه گذشته قیمت دلار شرایط نسبتا ثابتی را تجربه کرده است و قیمت آن تغییر چندانی از خود نشان نداده است. هم اکنون نیز در چند روز اخیر قیمت دلار هیچ تغییری را نشان نداده و قیمت آن ثابت مانده است.

به گزارش بنکر (Bankerاز روز هشتم دی ماه یعنی از سه روز گذشته تا به امروز دلار صرافی ملی تنها 40 تومان تغییر داشته است و می توان گفت قیمت آن تقریبا ثابت مانده است.

مهم ترین دلیل این اتفاق را می توان حجم بسیار پایین معاملات در بازار طلا دانست. دلیل دیگر این اتفاق نیز عدم تغییر هیچکدام از داده های کلان اقتصادی و اخبار سیاسی می باشد.

کارشناسان معتقدند که دلار در شرایط انتظاری قرار گرفته و به همین دلیل هم تغییرات قیمتی و حجم معاملات پایین آمده یعنی دلار در انتظار است که دوران ترامپ به پایان برسد و واکنش دولت جدید آمریکا نسبت به ایران را مورد سنجش قرار بدهند.

و از آنجایی که در دوران جو بایدن مشخص نیست چه اتفاقی خواهد افتاد و درباره آن تردید های زیادی وجود دارد، فعلا سرمایه گذاران در موقعیت فروش قرار نگرفته‌اند و تصمیم گرفته‌اند منتظر نشانه‌های قطعی‌ تری باشند.

کاهشی های دلار میگویند تا زمانیکه دلار از محدوده 26,200 تومان عبور نکند، تقاضای جدیدی به بازار وارد نخواهد شد و برای اینکه قیمت دلار دچار افت سنگینی شود نیز در درجه اول نیاز است که سطح حمایتی 25,500 تومان را از دست بدهد.

در شرایط کنونی، نه فروشنده زیادی در بازار وجود دارد و نه خریدار خاصی و در نتیجه حجم معاملات کاهش پیدا کرده است و دیگر خبری از شلوغی خیابان فردوسی یا صف در برابر صرافی‌ها نیست.

درهم هم در دامنه قیمتی محدودی گرفتار شده و تمایل زیادی برای نوسانات سنگین از خود بروز نداده است. نوسانات بازار هرات هم دیروز محدود بود تا دلار تهران در عدد 25,750 تومان بسته شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار