دلار در انتظار سه رویداد سیاسی

در ابتدای آذرماه سه رویداد مهم سیاسی می‌تواند روند قیمت ارز به ویژه دلار آمریکا را در ایران تعیین کند.
٠٢ آذر, ١۴٠٠ سه شنبه ٠٩:٠٩
کد خبر: ٢٧١٧۵۵

به گزارش بنکر (Banker سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس انرژی اتمی به تهران برای دیدار با وزیر خارجه و رییس سازمان انرژی اتمی ایران حائز اهمیت می باشد. اگر در این سفر توافق مهمی میان ایران و آژانس و صورت گیرد سیگنال کاهشی برای قیمت ارز خواهد بود. اگر توافقی مهمی صورت نگیرد، سیگنال افزایشی برای قیمت ارز خواهد بود و حتی چشم انداز آینده مذاکرات برجام را تیره خواهد کرد.

چهار شنبه سوم آذر ماه نشست فصلی شورای حکام برگزار خواهد شد. این نشست بسیار مهم است و اگر توافقی میان ایران و آژانس صورت نگرفته باشد، احتمالا شورای حکام نسبت به پرونده ایران رویکرد تهاجمی خواهد داشت. اخیرا زمزمه‌های صدور قطعنامه علیه ایران مطرح بود. البته ناظران می‌گویند با توجه به نزدیکی مذاکرات وین بعید است شورای حکام علیه ایران قطعنامه صادر کند. تصمیمات شورای حکام نیز می‌تواند در بازار ارز ایران اثرگذار باشد.

دوشنبه هشتم آذر ماه دور هفتم مذاکرات وین برگزار خواهد شد که اهمیت بسیار زیادی دارد و رویکرد دولت جدید ایران را به برجام و مذاکرات نشان خواهد داد، در این دور توافق بسیار بعید است اما تحولات آن هر چه باشد سیگنالی قاطع و قدرتمند برای نرخ ارز و دلار در داخل ایران خواهد بود.

امروز قیمت دلار در بازار تهران به استقبال سفر رافائل گروسی رفته است و ۲۸۳۵۵ تومان معامله شد. این رشد قیمت دلار نشان می‌دهد که بازار خیلی امیدوار به نتیجه مذاکرات مدیرکل آژانس در تهران نیست.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار