شماره شبا تهران شارژ

در بازار طلا با احتیاط قدم بردارید

عواملی مانند افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی کووید-19 در بسیاری از ایالت ها کشور آمریکا و البته نقاط دیگر جهان باعث شده تا طلا دوباره به عنوان پناهگاه امن سرمایه مطرح شود.

به گزارش بنکر (Bankerقیمت طلا در حالی افزایش می یابد که شاخص های بازار سهام نیز همگی صعودی هستند. بازار و سرمایه گذاران ریسک پذیر تر شده اند و تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در بازار های ریسک پذیر از خود نشان می دهند.

قیمت طلا نیز در حالا بالا رفتن است. طلا یک بازار امن برای سرمایه می باشد یعنی در بلند مدت سرمایه شما را حفظ کرده و سود محدودی به شما می رساند. حال سوال اینجاست که چرا نمودار بازار سهام و طلا هر دو صعودی شده است؟

شاید بتوان به این صورت توضیح داد که جو و احساسات کلی سرمایه گذاران به سمت ریسک پذیری بالاتر حرکت کرده و تمایل زیادی برای آن وجود دارد اما در روز های اخیر دلایلی به وجود آمده که طلا را به عنوان یک پناهگاه دوباره خواستنی کرده است. در نتیجه قیمت طلا افزایش می یابد بدون آن که شاخص های سهام کاهش پیدا کنند. باید به این موضوع نیز توجه کرد که قیمت طلا در طولانی مدت احتمالا افزایش خواهد یافت اما در کوتاه مدت نا پایدار و پر از نواسان خواهد بود.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که طلا فعلا از پشتیبانی کافی برای شکستن سطح جدید و قرار گرفتن در بالاترین میزان چند ماهه خود را ندارد اما انتظار می رود طی روز ها و یا هفته های آینده ازاین پشتیبانی برخوردار شود.

براساس گزارش سایت tala، مارک چندلر استراتژیست ارشد بازار معتقد است که سرمایه گذاران در حال حاضر باید با احتیاط در سطح فعلی طلا سرمایه گذاری کنند چرا که در بحران اقصادی سال 2008 طلا تا سه ماهه آخر سال 2009 افزایش شدید قیمت از خود نشان نداد.

پیش بینی می شود که طلا در بلند مدت افزایش قیمت زیادی را از خود نشان بدهد و حتی تا 2000 دلار برسد اما در حال حاضر به دلیل ناپایداری قیمت ها لازم است احتیاط بیشتری در این بازار داشته باشید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار