شماره شبا تهران شارژ

در انتظار صعود قیمت طلا و سکه باشیم؟

همراه با کاهش قیمت دلار در روز های ابتدایی هفته اخیر، طلا و سکه نیز کاهش قابل توجهی یافتند و در مسیر نزولی قرار گرفتند اما سکه توانست دوباره کانال صعودی خود را پس گرفته و قیمت آن افزایش یابد.

به گزارش بنکر (Bankerروز گذشته که بازار های جهانی تعطیلات عید پاک را تجربه می کرد، اونس تحت تاثیر سبز پوش شدن بازار های سهام در کانال ۱۷۲۰ دلار باقی ماند تا سکه تهران بی توجه به اونس، تمام توجه خود را معطوف دلار تهران کند.

سکه کماکان دو حمایت مهم ۱۰۵۰۰ و ۱۰۸۰۰ را حفظ کرده است تا استارت افزایشی شدن را از این کانال ها جستجو کند و همچنین با قرار داشتن سکه در مرز های حمایتی فوق، فشار خرید افزایش یافت.

همراه با افزایش فشار خرید اهمیت حضور سکه در کانال ۱۰۸۰۰ تومان برای سکه بازان دو چندان شده و همچنین ورود حباب مثبت سکه به کانال ۶۰۰ هزار تومانی نیز، فشار خرید را تداعی می کند.

در حال حاضر انس طلا در کانال 1730 دلار قرار دارد اما به دلیل فاند بسیار مهم پیش روی دلار یعنی جلسه امروز وین درباره برجام و جلسه مجمع تشخیص درباره FATF فردا، سکه نیز به نوسانات دلار چشم دوخته است.

امروز در وین نشست ایران با کشورهای ۴+۱ برپاست و آمریکا هم در کنار این نشست حاضر است، بعید نیست این نشست به توافقی مقدماتی بر سر احیای برجام بیانجامد.

اگر این اتفاق بیافتدمی تواند انتظار داشت که دلار کاهش قابل توجهی از خود نشان داده و در نتیجه سکه و طلا نیز یک حرکت صعودی را آغاز می کنند.

با توجه به ورود انس به کانال ۱۷۳۰ دلار محدوده کانالی ۱۰۷۰۰ تا ۱۰۹۰۰ میلیون تومان برای سکه و محدوده ۲۴۵۰۰ تا ۲۵۲۰۰ تومان برای سقف دلار تهران قابل پیش بینی است.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار