پول های بلوکه شده ایران چقدر است؟

در مورد میزان پول‌های بلوکه شده ایران هنوز ابهام زیادی در حساب‌های بین‌الملل وجود دارد.
٢٨ آبان, ١۴٠٠ جمعه ١٣:١۴
کد خبر: ٢٧١٧١٢

به گزارش بنکر (Bankerایران در چندین کشور اموال بلوکه شده دارد یکی از این کشورها ژاپن است که حدود ۱.۵ میلیارد دلار دارایی‌اش بلوکه شده است.

دیگر کشور کره جنوبی است که ۷ میلیارد دلار تخمین زده شده است. 

در چین ۲۲ میلیارد دلار درآمد بلوکه شده، در هند حدود ۵٫۳ میلیارد دلار درآمد بر اساس اعمال تحریم‌ها بلوکه شده است.

کشور همسایه ما عراق نیز ۳.۵ میلیارد دلار دارایی ما را به تهدید امریکا مسدود کرده است. امارت دیگر کشور همسایه نیز ۷ میلیارد دلار ما را بلوکه کرده است.

امریکا به جز تهدید ۱.۹ میلیارد دلار دارایی ما و آسمان خراش منهتن ایالات‌متحده که متعلق به ایران است را در اختیار گرفته است.

موضوع باورنکردنی اظهارات ضدونقیض مقامات کشورمان است که بازخورد بین‌المللی خوبی نداشته است. در این بخش اشاره‌ای به تعدادی از این اظهارات می‌اندازیم.

ولی‌الله سیف رئیس سابق بانک مرکزی دارایی ایران را ۲۳ میلیارد دلار، کاظم جلالی رئیس سابق مرکز پژوهش‌های مجلس این مبلغ را ۶۰ میلیارد دلار، عباس عراقچی، معاون سابق امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه مجموع دارایی‌های بلوکه شده ایران را بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار دانست.

تعدادی دیگر از اعداد و ارقام اعلام شده را در جدول زیر می‌بینید. به صورت کلی منابع داخلی در ایران میزان پول‌های بلوکه شده تا پیش از اجرای برجام را حداقل ۲۹ میلیارد دلار و حداکثر ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده بودند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار