شماره شبا تهران شارژ

خطر ۱۱ میلیون وسیله نقلیه بدون بیمه

طبق آمارها 9 میلیون خودرو و موتور در کشور فاقد بیمه شخص ثالث هستند و این یعنی خطر هر لحظه در کمین رانندگان و راکبان آن هاست که اگرمرتکب تصادف منجر به جرح یا فوت شوند و امکان پرداخت دیه را نداشته باشند، باید به زندان بروند.
99/04/09 دوشنبه 10:58
کد خبر: 265809

به گزارش بنکر (Banker طبق گفته بنایی نماینده مجلس به خراسان،  دلیل این موضوع گرانی بیمه شخص ثالث است و حتی طبقه متوسط نیز چندان قادر به پرداخت آن نیست .
و ی همچنین از ورود مجلس به این موضوع برای تعدیل قیمت‌ها خبر داد.
حق بیمه پایه سالیانه خودروها و موتور سیکلت ها برای بیمه اجباری خسارت های وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه  امسال نسبت به سال گذشته حدود 25.9 درصد افزایش یافته است.
 البته سال گذشته نرخ تعیین شده برای تعهدات بدنی (دیه) حق بیمه پایه شخص ثالث 360 میلیون تومان و امسال 440 میلیون تومان است. همچنین سال گذشته میزان تعهدات مالی 9 میلیون تومان بود که امسال 11 میلیون تومان شده است.


جولان ۱۱ میلیون بدون بیمه  
با این همه حق بیمه بسیاری از مردم از حق بیمه های بالای شخص ثالث خودرو شاکی هستند و برخی نیز توان پرداخت آن را ندارند؛ به گونه ای که بر اساس اعلام اخیر غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی، ۲ میلیون خودرو و 9 میلیون دستگاه موتور سیکلت در کشور فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث هستند.
 این در حالی است که بیمه شخص ثالث اجباری بوده و نباید خودرو و موتورسیکلت بدون بیمه نامه در کشور داشته باشیم.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار