ثبت نام اینترنتی وام بازنشستگان

بازنشستگان تامین اجتماعی می‌توانند برای دریافت وام هفت میلیون میلیون تومانی ثبت‌نام کنند. مراحل نام نویسی چیست؟ مردم باید اینترنتی ثبت‌نام کنند؟
١٨ تیر, ١۴٠٠ جمعه ١۵:۴٧
کد خبر: ٢٧٠۵٠٨

به گزارش بنکر (Banker)، علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان کشور در خصوص ثبت‌نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی می‌گوید: ما ۳۵۰ شعبه کانون بازنشستگی استانی و شهرستانی داریم. ثبت نام وام بازنشستگان از طریق کاربرهای این کانون‌های بازنشستگان انجام می‌شود.

براساس اظهارات رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی فرایند دریافت وام از زمان ثبت درخواست تا واریز وجه به این شکل است:

مرحله اول: برخی از بازنشستگان از قبل برای دریافت وام ثبت نام کرده‌اند.

همچنین برخی از بازنشستگان متقاضی جدید وام هستند. یعنی درخواست خود را به تازگی به کانون‌ها داده‌اند.

مرحله دوم: اطلاعات فرد متقاضی وام توسط کاربرهای کانون‌ها در سامانه ثبت می‌کنند.

مرحله سوم: در مراحل ثبت اطلاعات ابتدا کد ملی بیمه شده را وارد سامانه می کنند. چند مرکز از جمله بانک مرکزی ، بانک رفاه و آی.تی سازمان این اطلاعات را به صورت آنلاین می‌بینند.

مرحله چهارم: بعد از ۱۵ ثانیه اگر فرد شرایط دریافت وام را داشته باشد احراز هویت متقاضی مشخص می‌شود.

مرحله ششم: در این مرحله برای بازنشسته متقاضی وام پیامکی با این مضمون ارسال می‌شوود: «بازنشسته محترم درخواست تسهیلات شما از سوی سازمان تامین اجتماعی توسط کانون تکمیل شد. خواهش می‌کنم به جایی مراجعه نکنید.»

 

در این مرحله اطلاعات بازنشسته متقاضی وام تکمیل شده و وام به او تعلق می‌گیرد.

مرحله هفتم: پس از این که مرحله اول ثبت‌نام وام در کل کشور انجام شد، بانک رفاه یک پیامک برای بازنشسته می‌فرستد که «تسهیلات شما ثبت شده اگر مایل به دریافت هستند عدد اعلام شده را بفرستید.»

مرحله هشتم: اگر بازنشسته کد تایید را برای بانک ارسال کرد، وام به حسابش واریز می‌شود.

ثبت‌نام اینترنتی است؟

طبق اظهارات بیات، بازنشستگان تامین اجتماعی برای دریافت وام نیازی به مراجعه حضوری به بانک یا سازمان تامین اجتماعی ندارند. فقط باید یک بار به کانون شهری که در آن زندگی می‌کنند درخواست وام بدهند.

او همچنین می‌گوید که در این مرحله ۱۲۰ هزار فقره وام به بازنشستگان پرداخت می‌شود. سال گذشته وام ۵ میلیون تومان بود ولی امسال ۷ میلیون تومان است.

برخی از کانون‌های بازنشستگی آنلاین ثبت‌نام می‌کنند و برخی دیگر ثبت‌نام حضوری دارند. اما در نهایت باید همه‌ی درخواست‌ها از طریق کاربرها در سامانه سازمان تامین اجتماعی ثبت شود.

برای اطلاع از این که چه کسانی نمی‌توانند وام بگیرند روی لینک «۵ گروه محروم از دریافت وام بازنشستگان» بگذارید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار