aron

ثبت شرکت و ثبت برند با موسسه حقوقی نیک پارس در سال جدید

ثبت شرکت و ثبت برند با موسسه حقوقی نیک پارس در سال جدید

ثبت شرکت و ثبت برند تجاری، بخش مهمی از راه‌اندازی یک کسب و کار موفق است که به‌منظور محافظت از برند شما لحاظ می‌گردد. هدف از ثبت شرکت به همراه برند تجاری مورد نظر شما، متمایز کردن کالا و خدمات شما از کالا و خدمات رقیب است. در صورت ثبت این موارد امکان کپی کردن و استفاده مجدد از برند و موارد مربوط به آن توسط سایر کسب و کار‌ها غیر قانونی است. در این صورت این حق را خواهید داشت تا بدون رضایت شما استفاده از این برند تجاری صورت نگیرد. همچنین به شما کمک می‌کند تا اولویت‌ها و مزایای خاصی در ثبت علامت تجاری در سایر حوزه‌های قضایی را نیز داشته باشید.

ثبت شرکت و علامت تجاری آن گام بزرگی است که به شما کمک می‌کند از هویت برند خود در برابر سوء استفاده یا سرقت محافظت کنید. ثبت علامت تجاری یک فرآیند نسبتاً ساده است که می‌توانید تنها در چند مرحله آسان آن را تکمیل کنید.

 

ثبت شرکت نیک پارس

 

مراحل ثبت شرکت و ثبت برند در نیک پارس

ثبت شرکت به معنای انجام اقدامات لازم برای تشکیل یک نهاد جهت کسب و کار در یک کشور است. هر مرحله از ثبت کسب و کار مستلزم این است که گزینه‌های خود را در نظر بگیرید و فرم‌های لازم را تکمیل نمایید و سپس هزینه‌های تشکیل پرونده و ثبت نام را پرداخت کنید.

 1. انتخاب ساختار و نهاد شرکت

شرکت‌ها ساختار‌های متفاوتی دارند و هر یک شرکت‌های تجاری از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار هستند که برای ثبت آن‌ها به مدارک متفاوتی نیاز داریم. انواع این شرکت‌ها شامل؛ شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت سهامی خاص، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت نسبی و شرکت تعاونی.

 1. انتخاب نام شرکت

یکی از مهم‌ترین مراحل ثبت شرکت و ثبت برند، انتخاب نام مناسب برای آن است. نکته مهمی که در این رابطه وجود دارد، قوانین مرتبط با نامگذاری یک شرکت است که باید قبل از ارسال درخواست، به خوبی مطالعه شوند. بررسی کنید که آیا نام شرکت شما از قبل وجود دارد یا خیر.

در صورت بررسی نام انتخابی شما، اگر شرکت دیگری با همین نام ثبت شده باشد، باید نام دیگری را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین و محدودیت‌ها، اساس نامه نامگذاری کسب و کار خود را بخوانید. بهتر است برای انجام این کار از یک وکیل کمک بگیرید تا به سرعت از این مرحله عبور کنید و به ثبت نهایی شرکت نزدیک شوید.

 1. آدرس دفتر ثبت شده را انتخاب کنید.

یک شرکت باید دارای یک آدرس دفتر ثبت شده باشد که در آن اطلاعیه‌ها، نامه‌ها و یادآوری‌ها به شرکت تحویل داده شود. لازم نیست آدرسی باشد که در آن مشاغل روزمره انجام می‌شود، بنابراین می‌توانید آدرس حسابدار شرکت یا آدرس مدیر را ثبت نمایید. ثبت آدرس یکی از موارد مهم برای ثبت شرکت است و اگر نتوان با آدرس ثبت شده تماس گرفت، خطر حذف شدن یا انحلال کسب و کار را در پی دارد.

 1. انتخاب مدیر شرکت

شرکت‌های خصوصی ملزم به داشتن حداقل یک مدیر هستند .کلیه افرادی که به‌عنوان مدیران شرکت فعالیت می‌کنند:

 • باید حداقل 16 سال سن داشته باشد.
 • نباید در گذشته از فعالیت به‌عنوان مدیر سلب شده باشند.
 • نباید روند ورشکستگی را طی کند.

 

ثبت برند نیک پارس

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در نیک پارس

همانطور که گفته شد، بر اساس نوع شرکت مراحل و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت و ثبت برند متفاوت خواهد بود اما به‌طور کلی بعضی از این مدارک ثابت هستند. در این قسمت قصد داریم به‌صورت مختصر مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت را شرح دهیم.

 • دو برگ تقاضانامه شرکت با امضا کلیه سهامداران
 • دو جلد شرکت‌نامه با امضای کلیه سهامداران
 • دو نسخه از صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره
 • کپی کارت ملی، کپی شناسنامه و نمونه صورت جلسه هیئت مدیره
 • گواهی عدم سوءپیشه اعضای شرکت
 • آدرس و کد پستی شرکت
 • نسخه اساسنامه
 • امضای وکالتنامه
 • تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری

جهت تاسیس و ثبت شرکت میتوانید از لینک زیر توسط نیک پارس اقدام نمایید :

https://nikepars.com/ثبت-شرکت/

فواید ثبت شرکت و ثبت برند

مزیت 1: ثبت شرکت و ثبت برند باعث می‌شود در ارتباط با فروش کالا و یا ارائه خدمات، از حمایت قانونی برخوردار شوید و در صورت کپی و یا نقض موارد قانونی پیگیری این موارد به آسانی امکان‌پذیر خواهد شد.

مزیت 2: با ثبت علامت تجاری، اطمینان حاصل می‌کنید که علامت تجاری شما مشابه سایر علائم تجاری ثبت شده نیست. اگر به طور تصادفی نام یا علامت تجاری شخص دیگری را نقض کنید، ممکن است توسط مالک علامت تجاری‌ثبت شده از شما شکایت شود و در نهیایت مجبور شوید هزینه‌های قانونی و جریمه‌ها را بپردازید و همچنین از تمام سودهای به دست آمده تحت علامت ثبت نشده صرف‌نظر کنید.

همچنین ممکن است مجبور شوید به مالک علامت ثبت شده خسارت بپردازید. اگر مجبور شوید نام شرکت خود را تغییر دهید یا یک لوگوی جدید ایجاد کنید، پول بیشتری را به‌خاطر مواد بازاریابی جدید از دست خواهید داد و در این بین بسیاری از مشتریان خود را از دست می‌دهید.

 

ثبت تغییرات شرکت نیک پارس

 

مزیت3: علامت تجاری شما همچنین می‌تواند حق اقدام قانونی را علیه هر کسی که آن را نقض می‌کند فراهم کند. هنگامی که علامت تجاری خود را ثبت کردید، می‌توانید آن را در گمرک و حفاظت مرزی ثبت کنید، که تضمین می‌کند کالاهای تقلبی وارد نمی‌شوند.

مزیت4 : می‌توانید از نماد "®" بعد از علامت تجاری خود استفاده کنید، که نشان می‌دهد علامت شما در فدرال ثبت شده است و به اعتبار شرکت شما می‌افزاید.

به‌طور کلی برای آشنایی با مراحل و روش‌های ثبت شرکت و ثبت برند خود، می‌توانید از افراد متخصص و با تجربه کمک بگیرید. شرکت نیک پارس با داشتن چندین سابقه در راه‌اندازی انواع شرکت‌های تجاری و غیر تجاری در سراسر کشور، این امکان را برای علاقمندان به وجود آورده است که در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به ثبت شرکت مورد نظر خود نمایند. از جمله خدماتی که در این مجموعه ارائه می‌گردد شامل، کمک به ثبت شرکت، ثبت برند منحصربه‌فرد، تأسیس شرکت در ایران و خارج از کشور، ثبت تغیرات شرکت و ... .

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از ثبت تغییرات شرکت و اخذ رتبه و ثبت شرکت نیک پارس می‌توانید به سایت شرکت با نشانی https://nikepars.com/  مراجعه کنید و یا با شماره تلفن 02122881235 تماس حاصل کنید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار