تورم ونزوئلا از سه هزار درصد گذشت!

رئیس‌جمهور ونزوئلا وعده داده که با انجام اصلاحات ساختاری، نرخ تورم را مهار کند که البته در تحقق این وعده ناکام بوده است.

به گزارش بنکر (Banker بانک مرکزی ونزوئلا در جدیدترین گزارش خود از شاخص‌های اقتصادی ماه مارس اعلام کرد که نرخ تورم این کشور با وجود کنترل‌های نقدینگی جدید انجام شده توسط بانک مرکزی این کشور افزایشی بوده است. در ۱۲ ماه منتهی به مارس، نرخ تورم این کشور به ۳۰۱۲ درصد رسید که این نرخ ۷۵ درصد بیشتر از تورم ثبت شده بازه مشابه منتهی به ماه قبل بوده است. 

این نرخ تورم که بالاترین تورم یک سال اخیر در این کشور محسوب می‌شود پس از آن ثبت شد که اقتصاد این کشور در نتیجه پیامدهای شیوع کرونا با مشکلات بیشتری مواجه شده است. در بین بخش‌های مختلف، بهداشت و درمان با تورم ۴۳۶۹ درصدی پیشتاز بوده و تورم بخش مواد غذایی نیز ۲۷۹۵ درصد اندازه‌گیری شده است.  بر مبنای ماهانه، نرخ تورم ونزوئلا در این ماه ۱/ ۱۶درصد اندازه‌گیری شده است که ۴/ ۲درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل است. 

در حال حاضر حداقل سطح دستمزد ماهانه شهروندان ونزوئلا به سه دلار رسیده و بحران شدید اقتصادی منجر به مهاجرت چهار میلیون نفر از مردم این کشور شده است.

بانک مرکزی ونزوئلا بانک‌های این کشور را مجبور کرده مقادیر بیشتری بولیوار در مقایسه با گذشته به‌عنوان ذخیره نگهداری کنند و روند چاپ پول نیز کاهش یافته است.

 

منبع: isna/Reuters

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار