تماس سکه با عدد نحس

بهای ذاتی سکه با اونس 1950 دلاری و دلار 27 هزار تومانی، نهایتا 12 میلیون و 400 هزار تومان است.

به گزارش بنکر (Banker در حالیکه در معاملات نقدی امروز، سکه با نرخ 13 میلیون و 150 هزار تومان هم معامله شد. این در حالی بود که سکه امروز صبح را زیر سطح 12 میلیون و 900 هزار تومان آغاز کرده بود. با توجه به تعطیلی بازار جهانی در روز جاری، تنها اهرم حرکتی سکه، نرخ دلار خواهد بود. اما به نظر می‌آید که این دو، جای خود را با یکدیگر عوض کرده‌اند. بیشتر سکه به اهرم حرکتی دلار بدل شده است؛ از نظر سکه دلار باید 28 هزار تومان را در آینده نزدیک ببیند.

به نظر اصرار آمریکا بر بازگشت تحریم‌های سازمان ملل، موجب تزریق موج جدیدی از انتظارات منفی به بازار شده است. هر چند که در این بین، کشورهای اروپایی و سازمان ملل، اقدامی در باب میل آمریکا نکرده‌اند. با این حال، سخنان محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس امروز صبح نشان می‌داد که اقدام آمریکا می‌تواند محدودیت‌های جدیدی را به همراه داشته باشد. قالیباف امروز در صحن علنی مجلس گفت: «نباید به شکست حقوقی آمریکا در شورای امنیت دل‌خوش باشیم. با ادامه برخی غفلت‌ها، دشمن در تشدید تحریم‌ها گام به گام جلوتر می‌آید.»

با اینحال سکه تندتر از دلار امروز حرکت کرده است که این مسئله می‌تواند ناشی از آزادی بیشتر معامله سکه نسبت به اسکناس آمریکایی باشد. اما نکته‌ای که وجود دارد اینکه معامله‌گران حرفه‌ای، بازار را برای کوتاه‌مدت پرریسک می‌بینند. تقریبا 6 هفته تا انتخابات آمریکا باقی مانده است. کارایی و راه‌اندازی ماشه و نیت آمریکا، بستگی زیادی به رئیس جمهور آتی خواهد داشت. تحلیلگران سیاسی بر این نظرند که با انتخاب بایدن، پرونده ماشه به طور کامل بسته خواهد شد. در نتیجه این ریسک وجود دارد که انتظارات منفی فعلی، تا کمتر از 2 ماه دیگر رنگ عوض کند. انتظارات فروکش کند، احتمالا قیمت را هم با خود پایین خواهد برد.

منبع: eghtesadnews

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار