تله کینزی چیست؟

تله کینزی همان حرکت کردن اشیا با کمک قدرت ذهن می‌باشد که از دو واژه یونانی تشکیل شده است.
٢۶ خرداد, ١۴٠١ پنجشنبه ١٠:٣٧
کد خبر: ٢٧٣۶٧٣

تله کینزی به قدرت جابه جایی اشیا بدون دخالت دست و فقط از طریق نیروی ذهن گفته می‌شود. در دنیا افراد زیادی ادعا می‌کنند که از قدرت ذهن برخودار هستند و می‌توانند اشیا را جابه‌جا کنند البته تاکنون نتوانسته‌اند ادعای خود را اثبات کنند.

توجه داشته باشید که خم کردن قاشق یا بلند کردن لیوان از میز، تله‌کینزی محسوب نمی‌شود و تمام اینها صحنه سازی و شعبده‌بازی است.

برای اینکه بیشتر با مفهوم تله کینزی آشنا شوید خواندن این مقاله را از دست ندهید. همچنین اگر به دنبال سایت‌هایی با محوریت کارآفرینی مثل هاروارد بیزینس ریویو، فوربز، دانشگاه کسب و کار، فرچون و بیزنس اینسایدر هستید توصیه می‌کنم سری به وب‌سایت فارسی زبان دانشگاه کسب و کار بزنید.

تله کینزی چیست؟

تله کینزی همان حرکت کردن اشیا با کمک قدرت ذهن می‌باشد که از دو واژه یونانی تشکیل شده است. تله به معنای فاصله و کینزی به معنای جابه‌جایی است. تله کینزی برای اولین بار توسط محقق روسی به نام الکساندراکساکوف به کار برده شد. این قدرت ذهنی زیر مجموعه سایکوکینزی محسوب می‌شود. سایکو کینزی مفهوم گسترده‌تری دارد و به معنای تحت تاثیر قرار دادن وضعیت اشیا و محیط اطراف با قدرت ذهن است.

 انواع تله کینزی

تله کینزی به دو صورت جابه‌جایی اجسام با چشم و حرکت اشیا با کف دست صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید تمام افراد در کره خاکی دارای قدرت تله‌کینزی هستند و با تمرین و تلاش می‌توانند کنترل بیشتری روی نیروی ذهن خود داشته و از آن استفاده کنند.

چگونه قدرت تله کینزی را در خود تقویت کنیم

برخی از افراد تصور می‌کنند که با یک هفته تمرین می‌توانند به قدرت تله کینزی دست پیدا کنند. در حالی ‌که دستیابی به این قدرت ذهن نیاز به تلاش بیشتری دارد. البته برخی از افراد بااستعداد هستند و می‌توانند در مدت زمان کوتاهی آن را بدست بیاورند. پس برای دست‌یابی به قدرت ذهن همه چیز بستگی به خودتان دارد. توجه داشته باشید قبل از اینکه به تله‌کینزی برسید باید روی چیزهایی تمرکز کرده و موانعی را از سر راه خود بردارید. در ادامه به این موانع می‌پردازیم.

 • شک

اگر می‌خواهید به قدرت ذهن یا تله‌کینزی دست پیدا کنید، ابتدا باید در مورد آن هیچ‌گونه شکی نداشته باشید. شک داشتن یک مانع بزرگ بین شما و تله کینزی است. اولین قدم برای دست‌یابی به قدرت ذهن، نداشتن شک است.

 • منطق

اگر جز افرادی هستید که برای همه چیز به دنبال دلیل و منطق هستید، توجه داشته باشید که برای رسیدن به تله کینزی باید منطق را کنار بگذارید و زمانی که به تله‌کینزی رسیدید، متوجه خواهید شد که مفهوم منطق کاملا بی‌معنی بوده است.

 • خلوص قلب

برای رسیدن به تله کینزی باید نیت مثبتی داشته باشید. اگر هدف شما برای رسیدن به قدرت ذهن آسیب رساندن به دیگران است یا نیت پلید دیگری دارید، بهتر است این افکار را دور بیاندازید.

 • مدیتیشن

برای اینکه بتوانید در مدت زمان کوتاه‌تری به تله کینزی برسید، باید خود را از مادیات (دنیا) دور کنید. مدیتیشن بهترین راه برای خالی کردن ذهن از مادیات است و دانشگاه کسب و کار می‌تواند در این حوزه به شما کمک کند. این دانشگاه یک رسانه تخصصی در حوزه کارآفرینی، استارتاپ و سرمایه‌گذاری است که می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدیتیشن به آن مراجعه کنید.

تله کینزی چگونه کار می‌کند؟

در تله کینزی شما با استفاده از کانال تله کینتیک می‌توانید اشیا را بلند کرده و جابه‌جا کنید. در واقع راه‌اندازی کانال تله کینتیک پلی برای به جریان افتادن انرژی ذهن است. جالب است بدانید که اکثر قدرت‌های ذهنی با انرژی کی (چی یا پرانا) صورت می‌گیرد. انرژی کی از نیروی ذهن قوی‌تر است و کنترل آن نیز سخت‌تر می‌باشد.

تله‌کینزی یک مهارت ذهنی است و تمام افراد با تمرین و مدیتیشن می‌توانند به آن دست پیدا کنند. روش‌های تمرینی زیادی وجود دارد که می‌توانید آنها را انجام دهید و باید روی هر روش تمرینی فقط یک هفته تمرکز کنید و اگر به نتیجه نرسیدید، سراغ تمرین بعدی بروید. برای رسیدن به تله‌کینزی علاوه بر اراده، باز شدن چاکرای دست هم لازم است.

کانال‌های تله کینزی

در بدن انسان کانال‌هایی وجود دارد که انرژی از آن عبور می‌کند. در قدم اول باید این کانال‌ها پاکسازی شده تا انرژی راحت‌تر بتواند جریان داشته باشد. شما با این‌کار بهتر می‌توانید چاکرای دست خود را فعال کنید. بعد از انجام تمرینات و باز شدن چاکرای دست می‌توانید تمرین‌هایی برای تله کینزی را شروع کنید.

تمرینات برای تله کینزی

تله کینزی و تمرین با توپ پینگ پونگ

 • ابتدا یک توپ پینگ پونگ را روی یک سطح صاف مثل میز قرار دهید.
 • ذهن خود را خالی کرده و فقط روی توپ تمرکز کنید. تمام حواستان به این باشد که توپ را حرکت دهید.
 • تصور کنید که توپ در حال حرکت کردن است.
 • به مدت دو الی سه دقیقه روی توپ تمرکز کرده و سپس توقف کنید.
 • می‌توانید دوباره این تمرین را تکرار کنید.

تله کینزی و تمرین با شمع

 • قبل از انجام این تمرین، ابتدا به مدت نیم ساعت مدیتیشن کنید.
 • سپس یک شمع سفید رنگ را روی میز قرار دهید.
 • بعد از چند تنفس شکمی، فقط به شمع خیره شوید. بعد از کمی خیره شدن، فقط شمع را خواهید دید و دیگر اشیا اطراف را نمی‌بینید.
 • سپس تصور کنید که شمع در حال بالا رفتن است. حتی می‌توانید دست‌هایتان را بالای آن قرار دهید و تجسم کنید که شما دارید آن را بالا می‌برید

دانشگاه کسب و کار

 دانشگاه کسب و کار یکی از معتبرترین وب‌سایت‌های محتوا محور است که به صورت تخصصی در زمینه کارآفرینی، استارتاپ، بازاریابی، ارزدیجیتال، روانشناسی، توسعه فردی، کسب و کار و غیره تولید محتوا می‌کند. شما به جذاب‌ترین و به‎‌روزترین محتواها در این سایت دسترسی دارید.

اگر تازه بیزینس خود را راه‌اندازی کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم حتما به این وب‌سایت سر زده تا با رعایت نکات گفته شده بتوانید در این مسیر به سودآوری برسید. از شما دعوت می‌کنیم به جهت دسترسی به محتواهای روز دنیا به آدرس اینترنتی http://businessuni.net/  مراجعه نمایید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker aron
نگاه بنکر
چهره های ماندگار