شماره شبا تهران شارژ

تفاوت اتوبوس های مان و اسکانیا

اتوبوس یکی از وسایل حمل و نقلی است که از دیرباز تا کنون طرفداران بسیاری دارد.

اگر چه با روی کار آمدن قطار و هواپیما خیلی افراد ترجیح می دهند از آن ها برای سفرهای خود استفاده نمایند اما همچنان اتوبوس طرفداران زیادی دارد، زیرا بلیط اتوبوس دارای قیمت مناسبی است و تمامی اقشار جامعه می توانند آن را خریداری نمایند و سفرهای کم هزینه ای را تجربه کنند.

انواع اتوبوس ها

اتوبوس های مسافربری متنوع هستند و از بهترین های آن ها می توان به اتوبوس های اسکانیا، ولو و مان اشاره نمود. قیمت بلیط این اتوبوس ها یکسان نیست و هر کدام دارای قیمت های متفاوتی هستند. امکانات این اتوبوس ها با یکدیگر متفاوت است و اتوبوس هایی که امکانات رفاهی بیشتری دارند بلیط آن ها نیز به مراتب گرانتر است.

نحوه تهیه بلیط اتوبوس

روش های مختلفی برای تهیه بلیط اتوبوس وجود دارد و مسافران می توانند یکی از دو روش خرید حضوری یا آنلاین را انتخاب نمایند. در صورتی که مسافران بخواهند به صورت حضوری برای تهیه بلیط اقدام نمایند کافی است که به یکی از دفاتر ارائه دهنده بلیط در سطح شهر و یا پایانه های مسافری مراجعه نمایند و بلیط مقصد مورد نظر خود را خریداری نمایند.

در روش غیر حضوری یا آنلاین که طرفداران زیادی دارد کافی است که فرد به یکی از وب سایت های ارائه دهنده بلیط مانند سایت مستربلیط مراجعه نمایند و پس از مشخص نمودن  تاریخ و مقصد سفر، لیست بلیط های موجود برای مقصد مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کند و بلیط مناسب را رزرو نمایند.

اتوبوس اسکانیا

اتوبوس برند اسکانیا پس از اتوبوس های ولوو به بازار اتوبوس های بین شهری راه یافت و به دلیل ویژگی های بی نظیرش خیلی سریع مورد توجه مسافران و رانندگان قرار گرفت. شرکت ولوو نیز برای رقابت با اتوبوس های اسکانیا اقدام به تولید اتوبوس ولووB7و ولووB12  و ولوو B9R اشاره نمود اما باز هم نتوانست با اتوبوس های اسکانیا به رقابت بپردازد و همواره مسافران اتوبوس های اسکانیا را بر اتوبوس های ولوو ترجیح می دهند.

برند اسکانیا اتوبوس های مختلفی دارد و از اتوبوس هایی که از این برند در ایران فعالیت دارند می توان به مدل کلاسیک 4212، کلاسیک سه محوره 4214، مارال 4212، سه محوره مارال و اسکانیا درسا اشاره نمود.

از ویژگی های منحصر به فرد مدل های مختلف این اتوبوس ها می توان به صندلی های چرم، تلویزیون جهت تماشای فیلم، تجهیزات لوکس اشاره نمود. برخی از مدل های اتوبوس های اسکانیا مانند مدل مارال دارای امکانات بیشتری هستند و صندلی های آن ها به قدری راحت هستند که به جرات می توان گفت با صندلی های هواپیما برابری می کند، از این رو مسافرانی که این اتوبوس را برای مسافرت انتخاب می کنند با صرف هزینه کمتری درمقایسه با قطار و هواپیما می توانند سفری لذت بخش را تجربه نمایند.

اتوبوس های اسکانیا در ایران توسط شرکت عقاب مونتاژ می شوند. مدل های اولیه این اتوبوس نواقص و ایراداتی داشتند که موجب شد در اوایل دهه 90 شاهد آتش سوزی های متعددی از این اتوبوس ها باشیم اما پس از آن شرکت عقاب تصمیم گرفت که مشکلات فنی آن ها را رفع نماید و مدل جدیدی به نام مارال را ارائه دهد که فاقد نواقص قبلی است. جدید ترین مدلی که برند اسکانیا ارائه داده است مدل اسکانیا درسا می باشد.

طراحی اتوبوس های اسکانیا                                                           

طراحی اتوبوس های جدید اسکانیا بسیار ساده و زیبا می باشد و طراحان سعی کرده اند با ایجاد تغییراتی در چراغ های جلویی اتوبوس ظاهر کلاسیک اتوبوس را تغییر داده و آن را مدرن تر نمایند. ویژگی بارز اتوبوس های نسل جدید  اسکانیا بدنه مقاوم و ایمن آن ها می باشد که  در مدل های قبلی این اتوبوس ها این نقض وجود داشت و بدنه آن ها چندان مقاوم نبود.

طراحی داخلی این اتوبوس ها به گونه ای انجام شده است از نفوذ سروصدا جلوگیری می کند و مسافران می توانند سفر لذت بخشی را تجربه نمایند و از سکوت طبیعت و مناظر زیبای آن لذت ببرند. داخل اتوبوس صندلی های بزرگی تعبیه شده اند که متحرک هستند و مسافر ساعت های طولانی را می تواند روی این صندلی ها بنشیند. همچنین سیستم سرمایش و گرمایش و تهویه مطبوع بر روی سقف و روی هر صندلی تعبیه شده و در صورت نیاز مسافران می توانند از آن ها استفاده نمایند.

اتوبوس های VIP اسکانیا

اتوبوس های VIP اسکانیا در مقایسه با سایر مدل های آن مزیت هایی دارند مانند

  • مجهز بودن به صندلی های که قابلیت تبدیل شدن به تختخواب دارند.
  • مانتیور اختصاصی برای هر صندلی
  • پریز برق در کنار هر صندلی به منظور شارژ تلفن
  • اینترنت رایگان

 

 

اتوبوس  مان

اتوبوس های برند مان توسط کشور آلمان تولیدشده  و به تازگی به لیست اتوبوس های فعال در ناوگان حمل و نقل بین شهری ایران افزوده شده اند. بسیاری از رانندگان از این اتوبوس ها به عنوان اتوبوس های خوش دست که رانندگی با آن ها بسیار راحت و لذت بخش است یاد می کنند. ویژگی های منحصر به فرد این اتوبوس ها موجب شده است که از امنیت بالایی برخوردار باشند و به راحتی بتوان از آن ها در جاده های خیس و لغزنده استفاده نمود.

در حال حاضر 3 مدل از اتوبوس های برند مان در ایران وجود دارد که توسط شرکت زرین خودرو در ایران مونتاژ می شوند. در اتوبوس های مان از موتور و گیربکس قدرتمندی استفاده شده است که در بخش انتهایی اتوبوس تعبیه شده اند و عملکرد بسیار عالی دارند. موتور اتوبوس مان از مدل موتور man-Euro2-Rpm:2000-php:420-Nm:1730 و گیربکس آن از مدل zf8s180 می باشد.

ترمز اتوبوس مان عملکرد بسیار مناسبی دارد و در کوتاه ترین زمان ممکن عکس العمل نشان می دهد در نتیجه این اتوبوس ها به راحتی می توانند در شرایط آب و هوایی بارانی در جاده های لغزنده تردد نمایند. اسکلت بندی قوی و بدنه محکم اتوبوس مان در مقایسه با سایر اتوبوس ها موجب شده است که جز بهترین اتوبوس ها قرار گیرد به طوری که از آن به عنوان بهترین اتوبوس بین شهری یاد می کنند اما از نظر مسافران در جایگاه دوم قرار دارد زیرا دارای ساختاری ساده در بخش مسافران می باشد.

شرکت های مسافربری متعددی از این اتوبوس ها به منظور حمل و نقل بین شهری مسافران استفاده می کنند و قطعا کسانی که قصد تهیه بلیط اتوبوس تهران را دارند نام اتوبوس مان را در میان اتوبوس هایی که می توانند برای سفر خود انتخاب نمایند مشاهده می کنند.

طراحی داخلی اتوبوس مان

اتوبوس مان به ویژه مدل S2000 طراحی بسیار ساده در عین حال شیکی دارد اما دارای امکانات منحصر به فردی می باشد مانند داشتن دو یخچال درجلو و انتهای اتوبوس، آب سرد کن، سیستم سرمایشی و گرمایشی قدرتمند، کپسول آتش نشانی، جعبه کمک های اولیه، صندلی های متحرک بسیار راحت، چراغ های مطالعه با نور بسیار مناسب که در قسمت های گوناگون تعبیه شده اند.

از دیگر امکانات این اتوبوس ها می توان به وضعیت بسیار عالی سوار و پیاده شدن در قسمت عقب اتوبوس اشاره نمود. همچنین شکل و فضای حمل بار آن بسیار خوب طراحی شده است به طوری که می توان مقدار بار زیادی را در فضای 13 مترمکعب گنجاند. ظرفیت اتوبوس مان 49 نفر می باشد و به دلیل سادگی و جذابیتی که دارد مورد پسند افراد زیادی واقع شده است و طرفداران زیادی دارد.

قسمت بیرونی و بدنه اتوبوس نیز به خوبی طراحی شده است و در بخش جلویی آن شیشه بلند اتوبوس قرار گرفته است که با استفاده از 6 چراغ در  قسمت بالا و پایین آن واقع شده است اتوبوس را بسیار زیبا نموده است. زاویه پخ به کار رفته در چهار طرف اتوبوس آن را بسیار شکیل نموده و اتوبوس را از حالت ساده مستطیل شکل خارج نموده است. این محصول نیز همانند سایر محصولات آلمانی در عین سادگی به نحوی طراحی شده است که سالیان درازی می تواند مورد پسند افراد مختلف قرار گیرد.

اتوبوس های مان در مسیرهای بین شهری مختلفی فعالیت دارند و یکی از مسیرهایی که اتوبوس های مان در آن بیشتربه چشم می خورد مسیر اصفهان می باشد و به عبارتی می توان گفت بلیط اتوبوس اصفهان یکی از پرفروش ترین بلیط ها است. تمامی مسافرانی که بلیط اتوبوس اصفهان را خریداری می کنند می توانند در هنگام تهیه بلیط یکی از اتوبوس های مان، اسکانیا یا ولوو را با توجه به قیمت و شرایط آن ها انتخاب نمایند.

اتوبوس های اسکانیا در مقایسه با اتوبوس های مان از امکانات بیشتری برخوردارند و مسافرت با آن ها بسیار دلپذیر می باشد  در حالی که اتوبوس های مان بیشتر از نظر ایمنی و ویژگی های فنی و قدرتی نسبت به سایر اتوبوس ها برتری دارند اما در مجموع هر دو برند از بهترین برندهای اتوبوس موجود در ایران محسوب می شوند.


برچسب ها:
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار