تغییرات یک‌ماهه قیمت انواع سکه و طلا

بررسی قیمت سکه تمام بهار آزادی در فاصله بین ۲۷ بهمن تا ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۸ در بازار آزاد شهر تهران نشان می‌دهد که این کالا ۲/ ۱۶ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

به گزارش بنکر (Banker معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی نوشت: در یک ماه منتهی به ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به‌طور میانگین در بازار ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله می‌شده است که این رقم در یک ماه منتهی به ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۸ به ۶ میلیون و ۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

قیمت فروش هر قطعه نیم سکه بهار آزادی نیز طی این مدت از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان افزایش یافته است که رشدی ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد. در حالی که هر قطعه ربع سکه بهار آزادی در یک ماه منتهی به ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ معادل یک میلیون و ۶۳۰ هزار تومان داد‌و‌ستد می‌شده اما این رقم برای یک ماه منتهی به ۲۷ اسفندماه به یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان افزایش یافته که ۴/ ۷ درصد افزایش را تجربه کرده است.

معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارش خود اعلام کرده که هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز که در مدت مورد گزارش ۵۳۳ هزار و ۳۰۰ تومان فروخته می‌شده، به ۶۰۹هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است. بنابراین طلا نیز در این مدت ۳/ ۱۴ درصد افزایش داشته است.

این در حالی است که قیمت هر اونس طلای جهانی در این مدت ۲/ ۳ درصد کاهش را تجربه کرده است. در یک ماه منتهی به ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ میانگین قیمت هر اونس طلا، یک هزار و ۵۸۴ دلار بوده که تا ۲۷ اسفندماه به یک هزار و ۵۳۳ دلار کاهش یافته است.

با این حساب بیشترین افزایش قیمت مربوط به سکه تمام بهار آزادی با ۲/ ۱۶ درصد و کمترین افزایش قیمت نیز مربوط به ربع سکه با ۴/ ۷ درصد بوده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار