شماره شبا تهران شارژ

تسریع در پرداخت تسهیلات کرونائی

مشکلات اجرایی طرح اعطـای تسهیلات به کسب و کـار‌های آسیـب دیده از شیوع ویروس کرونا و استفاده از ابزار تامین مالی اوراق گام برای حمایت از تولید بررسی شد.

به گزارش بنکر (Banker)، در راستای بررسی عملکرد بانک‌ها در اعطـای تسهیلات به کسب و کـار‌های آسیـب دیده از ویروس کرونا و همچنین تسهیل و تسریع در استفاده از گواهی اعتبار مولد (گام) به عنوان دو طرح از طرح‌های بانک مرکزی در سال ۱۳۹۹ و با هدف تحقق شعار جهش تولید و حمایت از تولید و اشتغال، در جلسه ‏ای با حضور قائم مقام بانک مرکزی و اعضای هیات مدیره بانک‌های عامل در روز شنبه مورخ ۲۸ تیر بررسی شد.

در ابتدای جلسه ضمن بررسی مشکلات اجرایی و رفع ابهامات درباره طرح اعطـای تسهیلات به کسب و کـار‌های آسیـب دیده از کرونا، مقرر شد بانک‌های عامل به تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات یاد شده اقدام کنند.

آقای کمیجانی در این نشست با تاکید بر لزوم تسریع در پرداخت تسهیلات به واحد‌های کسب و کار توسط بانک‌های عامل گفت: روند رسیدگی به درخواست واحد‌های کسب و کار معرفی شده به شعب بانک‌ها و پرداخت تسهیلات در هفته گذشته از سرعت خوبی برخوردار بود و انتظار می‌رود تعداد زیادی از متقاضیان تسهیلات در این هفته تعیین تکلیف شوند.

همچنین در این جلسه درباره استفاده از ابزار تامین مالی اوراق گام برای حمایت از تولید مقرر شد اختیارات شعب بانک‌های عامل مجری طرح گام، افزایش یابد تا در استفاده از این ابزار تسریع شود.

در همین خصوص بانک‌ها بایستی با شناسایی زنجیره‌های تولید (با همکاری وزارتخانه‌های ذی ربط از جمله صمت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی) نسبت به انتشار اوراق گام اقدام کنند.

علاوه بر این، چنانچه درخواستی برای انتشار اوراق گام از سوی بانک‌هایی که در حال حاضر عامل انتشار اوراق یاد شده نیستند، وجود دارد مراتب به بانک مرکزی منعکس شود تا بررسی شود و اقدام مقتضی برای ان انجام شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار