تحلیل داده ها هزینه صنعت بیمه را کم می کند

معاون فنی بیمه های زندگی شرکت بیمه سامان نیز با اشاره به این که تحلیل داده ها می تواند علاوه بر افزایش کیفیت خدمات رسانی، هزینه های صنعت بیمه را کاهش دهد، گفت: پیاده سازی سیستم تله ماتیک در بیمه های اتومبیل نمونه مشخصی از تاثیر مثبت تحلیل داده ها در کاهش هزینه هاست.
98/11/13 يكشنبه 13:25
کد خبر: 263125

به گزارش بنکر (Banker)، شیما آراء در ششمین کنفرانس ملی مهندسی مالی و بیم سنجی با طرح این سوال که آیا یک اکچوئر می تواند به عنوان یک دانشمند علوم داده کارکند، ادامه داد: در حوزه بیمه نامه های عمر بیمه سامان، نرخ ریزش مورد بررسی قرار گرفت که به طراحی مدل های تازه ای از بیمه های عمر منتج شد.
وی مطالعه موردی بیمه نامه های بدنه اتومبیل و بیمه نامه های عمر را تجربه های موفق تحلیل داده در این شرکت اعلام و خاطرنشان کرد: طبقه بندی مشتریان در حوزه بیمه بدنه اتومبیل بیمه سامان بر اساس متغیرهای «تعداد سال های عدم خسارت پوشش اصلی»، «تعداد سال های عدم خسارت پوشش های فرعی»، «مدل خودرو»، «تعداد سرنشین»، «نو بودن خودرو» و «نوع خودرو» انجام و بر این اساس، مشتریان به سه دسته کم ریسک، پر ریسک و متوسط ریسک تقسیم شدند که حق بیمه های متفاوتی برای آنها طراحی شد.
آراء با اشاره به این که تحلیل داده ها اجازه می دهد بیمه گر، خدماتش را مطلوب تر و با کیفیت تر ارائه کند، اظهار کرد: خوشبختانه عملکرد شرکت بیمه سامان در این زمینه بسیار قابل توجه بوده است.
گفتنی است ششمین کنفرانس ملی مهندسی مالی و بیم سنجی، تا 15 بهمن ماه در پژوهشگاه دانش های بنیادی ادامه دارد.
احمد رضا ضرابیه مدیرعامل شرکت بیمه سامان، رئیس شورای سیاست گذاری این کنفرانس و شیما آراء معاون فنی بیمه های زندگی شرکت بیمه سامان دبیر تخصصی بیم سنجی آن است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار