تامین اسکناس خودپردازها در تعطیلات

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها ضمن تاکید بر انجام تمهیدات لازم جهت تامین اسکناس کافی در دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها در روزهای تعطیل پیش رو، ساعات کاری سامانه‌های ساتنا و پایا را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
٢٩ تیر, ١۴٠٠ سه شنبه ٢٠:٠۴
کد خبر: ٢٧٠۶٣۶

به گزارش (Banker)، به نقل از بانک مرکزی، در متن بخشنامه بانک مرکزی خطاب به بانک ها آمده که در روزهای سه‌شنبه (۲۹ تیرماه)، چهارشنبه (۳۰ تیرماه)، پنجشنبه (۳۱ تیرماه)، شنبه (۲ مرداد) و یکشنبه (۳ مرداد) زمان کاری سامانه ساتنا و تعداد چرخه‌های پردازش پایا، مطابق روزهای عادی (غیرتعطیل)، خواهد بود.

‏همچنین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۳۰ و ۳۱ تیرماه) اجرای چرخه سوم پایا از ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه به ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه موکول می‌شود.

طبق بخشنامه بانک مرکزی از تاریخ هشتم تا ۳۱ مردادماه ساعت شروع پردازش چرخه واحد جمعه‌ها و سایر روزهای تعطیل رسمی (غیر از پنجشنبه ها)، همانند چرخه سوم روزهای عادی (ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه) خواهد بود.

بر اساس مصوبه سی‌و نهمین جلـسه  کمیته‌ راهبردی انتقال حسـاب‌های دولتی این بانک، از تاریخ هشتم مردادماه تا اطلاع ثانوی، در چرخه واحد جمعه ها و سایر روزهای تعطیل رسمی در پایا، علاوه بر دستور پرداخت های شاپرکی، دستور پرداخت های عادی نیز پردازش خواهند شد.

در چرخه اول پایا روزهای عادی (ساعت سه و ۴۵دقیقه بامداد)، عــلاوه بر دستور پرداخت‌های شاپرکی، دستور پرداخت های عادی نیز پردازش می شوند.

در خصوص ضمانت نامه های ریالی با تاریخ سررسید روزهای سه شنبه (۲۹ تیر) ،شنبه (۲ مرداد)  و یکشنبه (۳ مرداد) ضمن تمهید امکان تمدید ضمانت نامه ها در تاریخ های مزبور در سامانه سپام ریالی، امکان انجام این امر در روز دوشنبه (۴ مرداد) نیز فراهم است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار