تازه ترین نظرسنجی از آینده قیمت طلا

نااطمینانی حاکم بر بازارهای بین المللی به خاطر نامشخص بودن نتیجه مذاکرات تجاری آمریکا و چین، موجب شده است تا کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی شرکت کننده در نظرسنجی این هفته کیتکو نیوز، دیدگاه قاطعی درباره روند قیمت طلا در روزهای آینده نداشته باشند.

2020
به گزارش بنکر، افشین نبوی تحلیلگر ارشد موسسه ام کی اس سوییس در این باره گفت: یک روز امیدواری ها درباره توافق تجاری آمریکا و چین زنده می شود و روز دیگر این امیدواری ها نقش برآب می شود. این نااطمینانی موجب تقویت قیمت طلا می شود ولی برای افزایش چشمگیر قیمت این فلز گرانبها کافی نیست.

در نظرسنجی این هفته 16 تحلیلگر ارشد اقتصادی شرکت کردند که 5 نفر معادل 31 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند و 5 نفر دیگر پیش بینی کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت و 6 نفر معادل 38 درصد نیز گفتند قیمت طلا کاهش خواهد داشت.

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز هم 587 نفر شرکت کردند که 292 نفر معادل 50 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا درر وزهای آینده صعودی خواهد بود. 173 نفر معادل 29 درصد نیز به کاهش قیمت طلا رای دادند و 121 نفر نیز گفتند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.

قیمت طلا در هفته ای که گذشت به 1463 دلار رسید که نسبت به هفته قبل از آن با افت 0.37 درصدی روبرو شده است.

به اعتقاد اکثر تحلیلگران اقتصادی، قیمت طلا در کوتاه مدت به شدت تحت تاثیر جنگ تجاری آمریکا و چین قرار خواهد داشت.

در حالی که تشدید تنش های تجاری می تواند به نفع قیمت طلا باشد ولی از سوی دیگر تصمیم آمریکا برای به تاخیر انداختن تعرفه های تجاری جدید تا اواسط دسامبر می تواند فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کند.

برخی تحلیلگران نیز پیش بینی می کنند که قیمت طلا تا اواسط دسامبر به کمتر از 1400 دلار کاهش خواهد یافت.

 

منبع: بنکر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار