تاثیر کرونا بر بازار طلا تا سال ۲۰۲۸

قصد داریم چشم انداز نسبی بازار طلا را نسبت به روند فعلی آن بررسی کنیم. همچنین در این گزارش نقش همه گیری کووید ۱۹ بر آینده بازار طلا در نظر گرفته شده و ارزیابی روشنی از نوسانات احتمالی بازار در دوره پیش بینی شده ارائه می گردد.

به گزارش بنکر (Bankerما به بحث و بررسی عوامل مختلفی که احتمالا بر پویایی کلی بازار هدف طلا در طول دوره پیش بینی شده (۲۰۱۹-۲۰۲۹) تایر می گذارد از جمله روندهای فعلی، فرصت های رشد، عوامل مهار کننده و موارد دیگر، پرداخته ایم.

گزارش تحقیقاتی که اخیراً منتشر شده، جنبه های مهم بازار هدف جهانی طلا را از جمله چشم انداز فروشنده، استراتژی های رقابتی، محرک بازار و چالش ها به همراه تحلیل منطقه ای آن روشن می کند. سرمایه گذاران می توانند نتیجه گیری درستی از نحوه عملکرد خود بدست آورده و سناریو و روند فعلی و آینده بازار جهانی طلا را بطور واضح درک کنند.

این تحقیق به عنوان ترکیبی از دستورالعمل های مفید در اختیار افراد قرار می گیرد تا استراتژی های خود را بهتر و بهتر شناخته  و بتوانند خود را در برابر رقبا حفظ کنند. سرمایه گذاری های جدید و نوظهور با جدیدترین فناوری ها بر این بازار بی تاثیر نیستند و بر اساس تقسیم بندی این بازار طبق نوع، محصول، برنامه و جغرافیا تغییر می کند.

مطالعه در رابطه با عوامل مختلفی از جمله اندازه بازار، سهم بازار، ارزش، نرخ رشد و سایر اطلاعات کمی، می تواند سرعت رشد آن را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین با تجزیه و تحلیل رقابتی می توان تفاوت میان بازیگران مختلف و نحوه عملکرد آنها را متمایز نمود. با مطالعه تحقیق مذکور می توان بینش عمیقی از روندهای فعلی و آینده بازار و همچنین فرصت هایی را برای بازیکنان جدیدی که در حال ورود به بازار هدف جهانی طلا هستند، فراهم می کند.

بررسی داده های تاریخی و  همچنین اطلاعات آتی می تواند نشان دهد که بازار طلا تا سال ۲۰۲۸ تقریبا همان مسیری را طی می کند که از سال ۲۰۰۸ - پس از بحران مالی ـ تاکنون طی کرده است. روند صعودی این بازار گرچه با سرعتی که چند ماه اخیر شاهد بوده ایم، نبوده اما سرمایه گذاران این کالا نیز دست خالی و بدون سود نمانده اند.

این پیش بینی می تواند افراد بیشتری را ورود به بازار طلا ترغیب کند. طی چند ماه گذشته و در جریان شیوع بیماری همه گیر کرونا ارزش بازارهای متعدد از جمله دلار و بازار سهام دچار ریزش شده و همین امر موجی از سرمایه گذاران جدید را راهی بازار طلا کرده است. این افراد طلا را در شرایط بحرانی پناهگاهی امن برای دارایی های خود می دانند.

منبع: مارکت نیوز/طلا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار