شماره شبا تهران شارژ

تاثیر انتخابات آمریکا بر طلا

با اینکه ارزش طلا در هفته گذشته به پایین‌ترین سطح خود در دو ماه گذشته رسید اما تحلیلگران بر این باورند که با توجه به اینکه هنوز ترکش‌های انتخابات آمریکا به بازار طلا برخورد نکرده است امکان افزایش قیمت این فلز ارزشمند و عبور آن از مرز ۲ هزار دلاری و حتی صعود به مرزهای جدید قیمتی وجود دارد.

به گزارش بنکر (Bankerتحلیلگران Citigroup Inc بر این باورند که با توجه به اینکه نتایج انتخابات آمریکا می‌تواند مورد مناقشه دو نامزد اصلی قرار بگیرد، این موضوع تاثیر زیادی بر بازارهای مختلف از جمله اونس جهانی می‌تواند داشته باشد؛ ریسکی که به نظر می‌رسد هنوز معامله‌گران بازار طلا به آن توجهی ندارند. در روز‌های اخیر پاسخ دونالد ترامپ در صورت شکست احتمالی و پاسخ او به این سوال نگرانی‌های زیادی در مورد مناقشه در مورد برنده انتخابات ۳ نوامبر برانگیخت. هم‌اکنون بالاترین رکورد قیمتی طلا در طول تاریخ در ماه آگوست به تحقق پیوست در روزی که معاملات آتی ماه دسامبر به قیمت ۲۰۷۰ دلار رسید.

این در حالی است که از ابتدای سال جاری میلادی نگرانی‌ها در مورد چشم‌انداز اقتصاد جهانی و اقدامات انبساطی بانک‌های مرکزی سبب شده است تا ارزش طلا در حدود ۱۷ درصد افزایش پیدا کند.
 مناقشات درباره دادگاه عالی

در حالی که مناقشات درباره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در حال افزایش است، موضوع مرگ روث گینزبرگ قاضی سرشناس دیوان عالی ایالات‌متحده آمریکا نیز اکنون سبب شده است تا تنش‌ها در فضای سیاسی داخلی آمریکا افزایش پیدا کند. این تنش‌ها به دلیل تحرکات اخیر دونالد ترامپ برای تسریع انتخاب جانشین این قاضی فقید به وجود آمده است.

دونالد ترامپ در روز سه‌شنبه هفته گذشته به‌طور تلویحی به امکان تقلب در انتخابات آمریکا اشاره کرد و از همین رو گفت که دیوان عالی نیاز به ۹ قاضی دارد. در حقیقت ترامپ به این موضوع اشاره کرد که با توجه به اینکه امکان طرح دعوی تقلب در انتخابات وجود دارد، باید به سرعت جانشین قاضی فقید در دیوان عالی انتخاب شود.

تحلیلگران Citigroup Inc با اشاره به نااطمینانی‌هایی که اکنون درباره انتخابات آمریکا به وجود آمده است گفتند که این موضوع می‌تواند به‌عنوان کاتالیزور صعود قیمت طلا در سه ‌ماه چهارم سال عمل کند. این تحلیلگران در این مورد گفتند: این نااطمینانی‌ها علتی است که سبب شده تا ما انتظار ثبت رکوردهای جدید از سوی طلا را داشته باشیم.

جدا از ریسک‌های مربوط به انتخابات آمریکا تحلیلگران این کمپانی باز هم چشم‌انداز قیمتی طلا را صعودی می‌دانند و مهم‌ترین علت آن هم پایین‌ماندن نرخ‌های بهره برای مدت نسبتا طولانی است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار