شماره شبا تهران شارژ

بیمه شخص ثالث راننده ‌محور می ‌شود

انتقال تخفیف بیمه‌نامه شخص ثالث از بیمه‌گذار به خودروی مشابه مالک، والدین، همسر یا فرزندان بلاواسطه، از مصوبات بسیار ارزشمند مجلس شورای اسلامی به شمار رفته و گام بلندی است که در قانون جدید بیمه شخص ثالث برای حفظ منافع بیمه‌گذاران برداشته شده است.
99/11/28 سه شنبه 09:11
کد خبر: 269070

به گزارش بنکر (Bankerانتقال تخفیف‌های درنظر گرفته شده در بیمه‌نامه شخص ثالث یکی از جلوه‌های صیانت از حقوق بیمه‌گذاران به شمار می‌رود.

تخفیف‌های درنظر گرفته شده برای تهیه بیمه‌نامه شخص ثالث، حق مسلم کسانی است که با رعایت مقررات، قانون‌مداری، احتیاط و مسوولیت اجتماعی از مزایای قانونی بهره‌مند شده‌اند و به‌طور طبیعی حق تقدم آنان برای استفاده از این مزیت خاص محفوظ است.

طراحان آیین‌نامه جدید اعمال تخفیفات، بیش از هر مولفه دیگری برای حفظ حقوق ذی‌نفعان اصلی برنامه‌ریزی کرده‌اند و حتی برای حفظ حقوق مترتب برای دارندگان تخفیف درخصوص شیوه‌های دیگر انتقال آن هم تدابیری اندیشیده‌اند.

در این میان سامانه «سنهاب» به عنوان چشم تیزبین صنعت بیمه و مرکز داده‌های بیمه‌ای این صنعت، نقش مهمی در پایش تخفیفات دارد و نکته مهم این است که اطلاعات ثبت نشده در این سامانه‌ها با اتخاذ راهکارهایی به قوت خود باقی خواهد بود.

بی‌تردید تبصره ماده ۶ قانون بیمه اجباری شخص ثالث می‌تواند از نشانه‌های آشکار اعتمادسازی و حفظ حقوق بیمه‌گذارانی باشد که پیش از این نگرانی‌هایی برای هدررفت سال‌های قانون‌مداری خود بودند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار