شماره شبا تهران شارژ

بیمه داروهای کرونا را پوشش می دهد؟

وزیر بهداشت اعلام کرد: در جلسه هفته پیش شورای‌عالی بیمه تمام داروهای کرونا تحت پوشش بیمه قرار گرفت.
99/08/20 سه شنبه 20:46
کد خبر: 267850

به گزارش بنکر (Bankerسعید نمکی در جلسه امروز (۲۰ آبان) ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان کرمانشاه از ویروس کرونا به عنوان یکی از پیچیده‌ترین ویروس‌های جهان یاد کرد وافزود: می‌توان گفت این ویروس یکی از پیچیده‌ترین مخلوقاتی است که پا به عرصه وجود گذاشته و بسیار پیچیده تر از آن است که بشود به راحتی درباره آن اظهار نظر کرد و یا دارویی برای آن تولید کرد

نمکی افزود: پیچیدگی این ویروس هزینه‌های بسیاری بر نظام سلامت جهان وارد خواهد کرد و برآورد این است که میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به این ویروس در برخی کشورهای اروپایی طی ماه‌های آینده به روزانه هزار نفر هم برسد و در کشور ما هم برآوردهایی از افزایش مرگ و میر وجود دارد که البته امیدواریم با همدلی و همراهی تمام مردم این آمارها را کاهش داده و بحران کرونا را با کمترین میزان خسارت پشت سر بگذاریم.
وزیر بهداشت در ادامه به جانِ دوباره گرفتن کادر بهداشت و درمان بعد از جلسه با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در این جلسه دو بال به کادر بهداشت و درمان اضافه شد، یکی در بحث تامین اعتبارات برای جبران معوقات ومطالبات کادر بهداشت و درمان و دیگر در بحث سخت گیری و نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی با تشکیل قرارگاهی در این زمینه.
وی افزود: طبق پیشنهاد مقام معظم رهبری قرارگاهی به ریاست وزیر کشور برای پیگیری و نظارت بر اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا تشکیل شده که بسیار کمک‌کننده بوده و در کنترل بیماری می‌تواند نقش موثری باشد.

وی به اقدامات صورت گرفته در زمینه تولید دارو و واکسن کرونا اشاره کرد و افزود: در زمینه تولید داروی کرونا باید این نکته را یادآور شد که هنوز هیچ داروی قطعی برای این بیماری در جهان وجود ندارد و در بحث اثرگذاری داروهایی مانند رمدسیویر و فاویپیراویل هم هنوز بحث و گفت‌وگو است.

وی افزود: در بحث تولید این داروها خوشبختانه توانستیم ظرف مدت دو ماه این داروها را در کشور تولید کنیم و درحال‌حاضر نمونه محلول رمدسیویر هم در کشور تولید شده که ظرفیت تولید را تا ۱۰ برابر افزایش خواهد داد.

نمکی تصریح کرد: قطعا با افزایش تولیدات، تولید و توزیع انبوه این داروها را در کشور شاهد خواهیم بود و این خبر خوش را هم به مردم می‌دهیم که تمام داروهای کرونا را در جلسه شورای‌عالی بیمه که هفته گذشته برگزار شد تحت پوشش بیمه برده‌ایم.

وی افزود: اقدام دیگری که در این جلسه صورت گرفته این است که بیمارانی هم که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند به محض اینکه بستری شوند، در همان روز اول تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

وزیر بهداشت با اشاره به اضافه کردن تخت بیمارستانی و دستگاه اکسیژن ساز در تمام استان‌های کشور گفت: تا دو هفته آینده هیچ شهری مشکل کمبود اکسیژن نخواهد داشت و همچنان در حال اضافه کردن تخت‌های بیمارستانی عادی و ویژه هستیم.

نمکی تصریح کرد: این اطمینان را به مردم می‌دهیم که هیچ بیمار کرونایی پشت درب بیمارستان‌ها نمی‌ماند و تمام بیماران نیاز به بستری، در بیمارستان بستری خواهند شد.

نمکی افزود: تامین تخت و دستگاه اکسیژن و... به این معنی نیست که مردم نسبت به این بیماری و خطرات آن بی‌توجه شوند و همه باید کمک کنند تا با کمترین هزینه این بحران را پشت سر بگذاریم.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار